Gwóźdź logo.svg
Zagłosuj w konkursie Gwóźdź 2022 i wybierz najlepszy tekst Nonsensopedii!
Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Uniwersjada

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uniwersjada – zawody w skokach narciarskich dla studentów o bardzo niskiej randze. Odbywa się co 2 lata. Startują na niej skoczkowie udający studentów oraz studenci udający skoczków narciarskich.

Miejsce zawodów[edytuj • edytuj kod]

Miejscem zawodów są zazwyczaj egzotyczne skokowo kraje. W 1993 i 2001 Uniwersjada odbyła się w Zakopanem.

Kto tam skacze[edytuj • edytuj kod]

Konkursy nie obfitują w wielką liczbę skoczków, zwykle startuje w nich około 35 zawodników. Większość uczestników jest tak beznadziejna, że ma problem z punktowaniem w Kontynentalu, a niekiedy nawet w FIS Cup. Tylko najlepsi umieją zapunktować w Kontynentalu, a jak wiatr dobrze powieje – uzbierają parę punkcików w Pucharze Świata. Przedstawmy tych, którzy wyróżniali się na tych marnych zawodach:

  • Maciej Kot – swego czasu mistrz letni, beznadziejny zimą. Jego syndrom jest tak mocny, że nawet tutaj nie mógł w 2011 wygrać dwóch złotych medali, gdyż wygrał 2 srebra.
  • Łukasz Kruczek – słaby skoczek znalazł dla siebie idealne zawody. Uniwersjada okazała się w sam raz dla niego – wygrał ją aż czterokrotnie.
  • Marcin Bachleda – Marcin na konkursy Pucharu Świata jest za słaby, mimo że dość często jeździ na nie. Kiedyś trenerzy dali mu odpocząć i znalazł czas, aby wystąpić w Uniwersjadzie. Zajął drugie miejsce, przegrywając z Koreańczykiem.
  • Peilin Gong – Chińczyk kompletnie skompromitował się na Uniwersjadzie w Harbinie, zajmując ostatnie miejsce z ujemną notą. Miejmy nadzieję, że ze wstydu zakończył karierę po zawodach.

Część skoczków (np. Nicolas Fettner) to byli skoczkowie, którzy skaczą rekreacyjnie.