Roman Koudelka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Roman Koudelka właśnie przygotowuje się do skoku...

Koudelka jest Japończykiem?

Użytkownik forum Gazeta.pl o Koudelce

Koudelka to świeża japońska krew zza naszej południowej granicy. Wychowywał się w Nagano, a teraz skacze głównie po piwo w Brnie.

Inny użytkownik forum Gazeta.pl

Moja poduszeczka!

Fanki o Romanie

On zawsze się trzepie w locie.

Adam Małysz o Romanie

Roman Kołderka Koudelka – czeski skoczek narciarski, reprezentant kraju. Urodził się 9 lipca 1989 roku w czeskim mieście Turnov, zamieszkały w Lomnice nad Popelkou. Gdzie to dokładnie jest, nikt nie wie, prawdopodobnie sam zainteresowany miałby problemy z dokładnym określeniem tego.

Jest mistrzem światów[1] juniorów z Tarvisio z 2007 roku. Oficjalnie podaje się, że na starcie stanęło 75 zawodników, jednak wtajemniczeni i prawdziwe fanki wiedzą, że było ich tylko 3.

Roman jest niedoszłym samobójcą. Podczas Letniego Grand Prix w Zakopanem próbował popełnić samobójstwo, rzucając się na oczach fanek na maskę auta prowadzonego przez serwismana czeskiej kadry, niejakiego Frantiska V. Na szczęście nie udało mu się to.

9 stycznia 2011 r. stanął mu na podium w Harrachovie i to jest jego jedno z niewielu szczególnych osiągnięć w zawodach Pucharu Świata. Następnym razem udało mu się to w Willingen w 2012.

Wrócił do formy w sezonie 2013/14 i jak widać... od Soczi się zaczęło, kończąc na miejscach w czołowej 30. Latem wygrał jeden konkurs w Hinzenbach, wygrał też po raz pierwszy w PŚ na inaugurację... W Kuusamo spisał się słabiej...

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • W pierwszych latach swojej kariery był najmłodszym zawodnikiem w kadrze narodowej i starsi koledzy wysyłali go po piwo/wódkę/śliwowicę/prezerwatywy.
  • Roman jako jeden z niewielu skoczków przyznaje się do słuchania Szakiry.
  • Roman ma dziewczynę. Jego znajomi twierdzą, że to niemożliwe, bo nigdy jej nie widzieli, ale Romuś utrzymuje, że to prawda.
  • Roman podczas wyjścia z progu zawsze wywala język, więc reszta skoczków mówi, że w końcu go sobie odgryzie, ale jak do tej pory miał chłopaczyna farta i nic mu się nie stało.
  • Dodatkowo wyjście z progu jest u niego zawsze tak energiczne, że zawsze telepią mu się narty. Zyskał dzięki temu przydomek Dyndadlo.
  • Jego prawdziwa ksywka to jednak Kołdi, używa jej cały jeden człowiek na świecie.
  • Pewien inny komentator nazywa go „Električką”.

Przypisy