Kalle Keituri

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kalle mający nadzieję, że koledzy w drużynie odrobią straty po jego skoku

Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość fińskich skoków, to są w naprawdę niezłych tarapatach.

Szaran po fatalnym skoku Kalle w drużynówce.

Kalle Keituri – były fiński skoczek narciarski. Mimo wielkich starań kadry, jego samego, a nawet sił wyższych, nie był w stanie wykrzesać siebie więcej niż przeciętna czołówki światowej. Cud, że w ogóle się tam znalazł i utrzymał. Był jednym z trzonów kadry fińskiej, co najlepiej świadczy o głębokości ich kryzysu. Jeden z następców Janne Ahonena i jego formy. Formy, rzecz jasna, z ostatniego sezonu w karierze.

Początki[edytuj • edytuj kod]

Kalle był jednym z setek fińskich juniorów skoków narciarskich. Nie trudno się domyślić, że niczym szczególnym się tam nie wyróżniał. W wieku 18 lat po raz pierwszy, z o dziwo dobrym wynikiem, wystąpił w lokalnych zawodach Pucharu Świata w Lahti. Nie wywołało to jednak większych zachwytów i dopiero pod koniec 2005 roku dostał szansę występu w całym Turnieju Nordyckim. Na swoje pewne miejsce w kadrze musiał jednak czekać do pierwszego zakończenia kariery Janne Ahonena oraz kontuzji Janne Happonena 2008 roku, który de facto był początkiem kryzysu Finów. Z tej okazji rezerwy odżyły, a skorzystali na tym właśnie Kalle Keituri oraz Ville Larinto.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Oprócz kilku miejsc w czołowej dziesiątce zawodów, z czego większość miała miejsce podczas sezonu 2008/09 oraz czwartego miejsca przy okrojonym składzie w Japonii, również podczas tego sezonu, Kalle nie może poszczycić się niczym. Jakby nie patrzeć, jest to i tak sporo, jak na przeciętnego zawodnika.

Przyszłość[edytuj • edytuj kod]

Jak się okazuje, rok po roku Keituri zaczął skakać coraz gorzej, mimo to nadal był regularnie powoływany do reprezentacji, co doskonale oddaje desperację oraz kondycję fińskich skoków narciarskich. W końcu postanowił się nad sobą zlitować i zakończył ubogą w sukcesy karierę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.