Joonas Ikonen

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Oto ja, Joonas

Joonas Janne Juhani Ikonen (ur. 8 marca 1987 w Kuopio) – fiński skoczek narciarski, po kiepskich występach zapomniany przez rzesze fanek, które ongiś wołały na niego Boski Joonas oraz rzucały mu na konkursach pod nogi własną bieliznę. Aktualnie znany głównie jako kolega Janne Happonena.

Ikonen mieszka w Kuopio i trenuje w klubie narciarskim Puijon Hiihtoseura. Także on ma na swoim koncie tytuł Młodzieżowego Mistrza Świata (2005, Rovaniemi) – bądźmy szczerzy: każdy fiński skoczek go posiada. Na tym zresztą kończy się lista sukcesów Ikonena, choć za taki można policzyć także jego obecność w reprezentacji narodowej Kraju Tysiąca Jezior w sezonie 2005–2006, kiedy udało mu się nawet kilkanaście razy punktować.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Jest najlepszym kumplem Janne Happonena i buja się w jego siostrze.
  • Choć nie chodził do zawodówki, tylko do liceum, uwielbia pralki. Można o nim powiedzieć, że jest pralkofilem. Namiętność zaczęła się bardzo niewinnie – od spotkań z Sanną w pralni miejskiej… Jest pralkomechanikiem-samoukiem i prowadzi własny jednoosobowy serwis pralkowy. Plany na przyszłość ma jednak dalekosiężne…
  • Posiada trzy imiona, z których dwa ostatnie oznaczają „Jan”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Mateja.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.