Petar Fartunov

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Petar Fartunov (ur. 3 czerwca 1989) – bułgarski skoczek narciarski. Od 16 roku życia należy do kadry A. Zresztą… w Bułgarii nie ma innych więc musi w niej być. Zastanawiający jest fakt, że strona www.skyjumping.pl podaje, iż Bułgar nie umie mówić po bułgarsku, tylko po niemiecku. Najpewniej biedak musi mieć problemy w związku z tym, że na co dzień musi mieszkać akurat w Bułgarii.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Sukcesów zasadniczo brak. Nawet w mistrzostwach świata juniorów. Jedyne starty, które mógł zaliczyć do udanych miały miejsce w Pucharze FIS, ale tam każdy cienias jest w stanie zająć 20 miejsce. Zresztą tylko sportowe niemoty tam skaczą, więc nie mógł mieć problemu. Jakkolwiek Petar może się poszczycić kilkukrotnym triumfem w Mistrzostwach Bułgarii, co biorąc pod uwagę, że konkurował z dwunastolatkami i emerytowanym Georgi Zharkovem, nie jest szczególnym osiągnięciem. Jego rekord życiowy to 175,5 m.

Ciekawostka[edytuj • edytuj kod]

Petar jest jednym z tych skoczków, którzy wyjątkowo często są dyskwalifikowani. Najczęściej z powodu złego kostiumu. Jak sędziowie mają zły humor, to dyskwalifikują biednego Bułgara, gdyż stare kostiumy sprzed 20 lat po skoczkach austriackich zasadniczo są nieregulaminowe.

Mała galeria[edytuj • edytuj kod]

Mateja.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.