Michael Möllinger

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Śmieje się z was, głupie Niemce!

A na belce Michael Möllinger, zawodnik niemiecki, który zmienił barwy narodowe i startuje w reprezentacji Szwajcarii...

Dowolny komentator sportowy o Michaelu Möllingerze, podczas dowolnych zawodów z jego udziałem.

Korzenie ma także w Szwajcarii.

Wikipedia o Michaelu.

Michael Möllinger (ur. 25 października 1980 w Titisee-Neustadt) – niemiecko-szwajcarski skoczek narciarski, którego największym sukcesem podczas kariery była zmiana reprezentowanego kraju. Innych nie zanotowano.

Rzeczona kariera[edytuj • edytuj kod]

Michael Möllinger w 2003 roku wygrał dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego, czyli o całe dwa więcej niż pewien zasłużony reprezentant Polski, który w tych prestiżowych zawodach nie startował w ogóle. Kiedy to zrobił, odbiła mu palma i stwierdził, że od tej pory to on będzie liderem niemieckiego manszaftu, a nie jakiś Sven. Niemcy, jako naród pozbawiony poczucia humoru, nie poznali się na żartach Michaela, przez co wykopano go z reprezentacji. Nasz bohater, zaopatrzony w grabki i łopatkę pojechał do Szwajcarii, usiadł na alpejskiej łące, na której pasły się fioletowe krowy Milki i zaczął grzebać. Wygrzebawszy jakieś korzenie[1], stwierdził, że są one jego i że zostaje tu.

Od tej pory tworzył z Zimim i Andim silny trzon reprezentacji, która i tak nie mogła startować w konkursach drużynowych, bo nie było czwartego skoczka. Michael stanowił raczej zatrzonie owego trzonu, gdyż najlepszym miejscem, jakie zajął w karierze było 10. Ostatecznie karierę zakończył w 2008 roku i słuch o nim zaginął. Pewnie siedzi gdzieś i szuka korzeni...

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Stuff?