Arthur Pauli

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Arhtur

Arthur Pauli (ur. 14 maja 1989 roku w Ehenbichl) – były austriacki skoczek narciarski polskiego pochodzenia, zapamiętany głównie z kaleczenia naszej mowy w sposób podobny do pewnego piłkarza.

Kariera sportowa[edytuj • edytuj kod]

Szczyt, a właściwie cała kariera sportowa Arthura Pauli przypadła na lata 20052010. Wtedy zdążył on zostać wicemistrzem świata juniorów indywidualnie i mistrzem drużynowo. Następnie został natychmiast przesunięty do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tu jego wielki i niewątpliwy talent nie eksplodował, a jeno się potlił – najwyższym zajętym miejscem było szóste. Niemniej przez polskich komentatorów był traktowany jak nasz, przez co został zmuszony do udzielania wywiadów w języku nadwiślańskim i wspominania związków z praojczyzną, której wcześniej na oczy nie widział. Zdaniem polskich ekspertów to wciąż jest nasza krew.

Koniec kariery sportowej[edytuj • edytuj kod]

Arthur nie wytrzymał serii beznadziejnych występów od 2 lat, kiedy to uległ kontuzji, więc w 2010 roku zakończył karierę (?), mając zaledwie 21 lat. W tymże roku swą karierę zakończył również inny wybitny zawodnik, Tomisław Tajner. Do dziś nie wiadomo, kto się kim inspirował.

Kariera trenerska[edytuj • edytuj kod]

W 2011 roku Arthur Pauli – jako doświadczony 22-letni fachowiec z sukcesami – został trenerem reprezentacji Holandii w skokach narciarskich. Trenuje on zarówno mężczyzn, kobiety jak i popularne w tym kraju osoby płci niewiadomej. Poniżej lista sukcesów trenowanej przez Pauliego reprezentacji:

  • …no, może niezbyt imponująca, ale on wam jeszcze pokaże!