Olli Muotka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Olli trzyma młotka

jak można się nazywać oli młotka? no kur*a

Komentarz na YouTube pod skokiem Muotki

Olli Młotek Muotkafiński skoczek narciarski polskiego pochodzenia, którego nazwisko oraz wyniki powodują zaciesz u większości polskich kibiców. Inaczej sprawa ma się w jego przybranym kraju, gdzie najczęstszą reakcją na jego skok jest na przykład złapanie się za twarz. Mało kto wie, że ten skoczek urodził się w pięknej polskiej miejscowości, zwanej Wąchockiem. W wieku 8 lat wysłał list do Świętego Mikołaja, w którym napisał, że chce na gwiazdkę otrzymać młotek i spotkać jego elfy na żywo. Dostał swój upragniony młotek, spotkał elfy i pozostał tam na dłużej. Pewnego wieczoru Muotka spadł z dachu apartamentu Mikołaja. Nic mu się nie stało, dlatego postanowił rozpocząć karierę skoczka narciarskiego. Pierwsze punkty w karierze zdobył podczas konkursu w Sapporo w 2010 roku. Sensem jego występów jest zapełnianie puli startowej Finlandii oraz zwiedzanie świata na koszt budżetu kraju.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Szansę na występy w Pucharze Świata otrzymał w 2009 roku w związku z kwitnącym kryzysem w fińskich skokach narciarskich. Zdesperowani działacze, z braku lepszej opcji, ze łzami w oczach wskazali wówczas na tego młodego zawodnika. Muotka, o ile w ogóle się kwalifikuje, dostaje się do drugiej serii w stosunku 1:2. Biorąc pod uwagę, że był to jeden z najlepszych Finów w sezonie 2010/11, 2011/12, 2012/13 czy 2013/14, uczcijmy ten fakt minutą ciszy.

Minuta ciszy[edytuj • edytuj kod]

Strohballen.gif

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Największym sukcesem Muotki są dwa poprawne skoki w drużynówce na Mistrzostwach Świata w lotach Planicy w 2010 roku, dzięki którym Finowie zdobyli brąz. Skakał wówczas z takimi sławami, jak Janne Ahonen, Janne Happonen i Harri Olli. Żeby czasem ktoś nie pomyślał, że Muotka miał w tym jakiś większy udział… W zawodach, udało mu się raz zająć 14. miejsce. Nie jest to jakieś wielkie osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt lokalizacji. Natomiast w 2013 roku zajął w Letnim Grand Prix w Kazachstanie piąte i szóste miejsce. Widocznie trenował tam od miesięcy, bo na następnych zawodach odpadł w pierwszej serii. Kariera Muotki trwać będzie dotąd, aż Finowie nie wyjdą z głębokiego kryzysu.


Zobacz też[edytuj • edytuj kod]