Jason Lamy Chappuis

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Żesolamidapi?

Przeciętny widz próbujący wymówić nazwisko francuskiego kombinatora

No a teraz Lami Szapłi. W kombinacji zdobył już wszystko

Bogdan Chruścicki z przejęciem w głosie opowiada o wyczynach Francuza

A teraz na państwa ekranach Ronan Lamy Chappuis, kuzyn wielce utytułowanego specjalisty w kombinacji norweskiej, Jasona

Marek Rudziński próbuje wtajemniczyć widzów TVP w tajniki dwuboju zimowego

Jason Lamy Chappuis (właściwie Dżejson Lami Szapłi, ur. 9 września 1986 w Missoula, USA) – obecnie były były były francuski kombinator norweski.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

Jak wielu komentatorów sportowych zauważyło, Jason w kombinacji norweskiej zdobył wszystko – od kryształowej kuli, po tytuł Mistrza Świata, aż do tytułu Mistrza Olimpijskiego. W sezonie 2014/15 po Mistrzostwach Świata w Falun postanowił zakończyć karierę. Wznowił ją, gdy zbliżały się Igrzyska w 2018 r. Pewnie się chciał w międzyczasie oczyścić. Oczyścił się jednak za bardzo i nic z powrotu nie wyszło, więc po sezonie 2017/2018 ponownie zakończył karierę.

Jak Jason skakał?[edytuj • edytuj kod]

Jason skacze całkiem przyzwoicie. Wielu komentatorów zachwycało się jego sylwetką w locie, notami za styl oraz odległością. Szkoda tylko, że żaden z nich nie wspomniał, że kombinatorzy mają dłuższy najazd na próg o kilka(naście) belek niż skoczkowie. Ciekawostką jednak jest, że podczas Pucharu Świata w Planicy w 2011 roku, w którym wystąpił, Jason skoczył 201.5 m i 196 m. Oznacza to, że będąc kombinatorem i tak był o wiele lepszy, niż niejeden prawdziwy skoczek.

Jak Jason biegał?[edytuj • edytuj kod]

Jason ma niebywałe szczęście, że kombinatorzy biegają tylko stylem dowolnym – w stylu klasycznym najpewniej by sobie nie poradził, poprzez wątłą budowę ciała od pasa w górę (przecież skoczkowie muszą być lekcy). Jest na tyle dobrym biegaczem, że inni nie wyprzedzają go na trasie o znaczne pozycje.

Podsumowanie[edytuj • edytuj kod]

Jason nie jest ani wybitnym skoczkiem, ani wybitnym biegaczem. I właśnie dlatego jest wybitnym kombinatorem.


Crystal Clear app atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.