Daito Takahashi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ojej…

„Nieśmiertelny” Bodzio Chruścicki podczas upadku Takahashiego w Sapporo

Daito Takahashi (ur. 16 grudnia 1980 roku) – japoński kombinator norweski a później beznadzieja w skokach narciarskich. Zasłynął wykonaniem klasycznej śruby na skoczni narciarskiej podczas skoków do sprintu przed Mistrzostwami Świata w Sapporo w 2007 roku i właściwie niczym więcej się nie wyróżnił. Przez całą karierę (zarówno przed i po wykonaniu śruby) był przeciętnym kombinatorem, który raz na jakiś czas znalazł się w dziesiątce, a czasem (znacznie rzadziej) na podium, a dwa razy w 2004 roku w Lahti zdarzyło mu się wygrać. Po przejściu do skoków zaliczył aż jedno miejsce w trzydziestce – miejsce 30 w Sapporo w sezonie 2013/2014 i zarobił aż jeden punkt w klasyfikacji Pucharu Waltera Hofera. Zadowolił się widocznie tym wynikiem, bo już więcej go w zawodach tej rangi nie widziano.

Śruba[edytuj • edytuj kod]

Śrubę tę Takahashi wykonał spontanicznie, gdyż chciał jakoś przejść do historii kombinacji norweskiej. W efekcie jednak złamał sobie obojczyk.

Jak ją wykonywał…


Mateja.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.