Tomáš Zmoray

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Autorowi gratulujemy rewelacyjnego zdjęcia

Tomas Zmoray (ur. 26 lipca 1989) – słowacki skoczek narciarski. Kontynuował tradycję latających (lub raczej spadających na bulę) Słowaków po legendarnym Martinie Mesiku.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Na razie brak. Jako sukces można uznać występ w konkursie na średniej skoczni w Vancouver (kwalifikacjach rzecz jasna), czasem startował w konkursach Pucharu Świata (ale tylko wtedy, gdy cudem się dostawał do 50-tki). Szczytem marzeń Tomasa jest nieosiągnięcie ostatniego miejsca w konkursie . Sukcesem jest też to, że wygrał u nas w Zakopanem konkurs Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2008/2009, jest zwycięzcą FIS Cup 2010/11 i zdobył 2 punkty w LGP 2009.

Tomas Zmoray na Mistrzostwach Polski[edytuj • edytuj kod]

Tak, Tomas wystąpił na Mistrzostwach Polski w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Udało mu się zająć o dziwo 9 miejsce, co jest chyba jednym z największych sukcesów Zmoraya (o ile nie największym).

Plany na przyszłość[edytuj • edytuj kod]

Tomek dość szybko zorientował się, że jeśli chce myśleć o przyszłości, to musi rzucić skoki narciarskie, bo w nich nie miał przyszłości.


Mateja.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.