Rickroll

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
You've been Rickroll'd!

Rickroll – najłatwiejszy sposób na zrobienie kogoś w bambuko. Polega na tym, że po kliknięciu w link wyskakuje nam teledysk Ricka Astleya Never Gonna Give You Up zamiast tak potrzebnej informacji, jak na przykład: tylko tutaj najgorętsze zdjęcia Hanny Montany!. Do tej pory nikt nie wie, dlaczego wszyscy do końca słuchają tego utworu.

Dla niezorientowanych[edytuj • edytuj kod]

Odniosłeś sukces i zrickrollowałeś kogoś, jeśli osoba, której wysłałeś link, właśnie ogląda Ricka Astleya. Mimo wszystko wciąż jest obawa, iż twój cel nie wie, o co chodzi. Wtedy zapuszczasz mu link do tego artykułu i gra gitara.

Rickroll w Polsce[edytuj • edytuj kod]

Niestety, rickroll to żart głównie amerykański, ale co najmniej 10% Polaków wie, co to jest. Tym niedouczonym możesz zaprezentować tę stronę, a następnie ich wyrolować. 23 sierpnia 2013 roku Rick Astley wystąpił na sopockim koncercie emitowanym w telewizji Polsat. Cieszył się oczywiście ciepłym przyjęciem Polaków, aczkolwiek mało kto wiedział, że piosenka, którą zaśpiewał, jest częścią internetowego mema. Później pojawił się w Jaka to Melodia?, rickrollując wszystkie babcie oraz wnuczków jedzących wtedy obiad.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]