FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Wnuk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wnusiuuu!

Okrzyk typowej babci, który cieszy wnuków do dziesiątego roku życia, zaś potem tylko wkurza

Babciu, nie jestem głodny

Zdaniem babć największe kłamstwo wnuka, bo przecież rodzice (znienawidzony zięć lub okropna synowa) go nie karmią i tylko jej obiadki ratują go od śmierci głodowej

Wnuk, wnusio, wnuczek, wnuczaczek, wnuczoczek – istota ludzka posiadająca co najmniej jedną (chociaż zwykle dwie lub trzy) żywą babcię lub dziadka. Najczęściej złośliwy i wredny przedszkolak / gimnazjalista / licealista / student (niepotrzebne skreślić), który nazywa swoich dziadków starymi moherami i odwiedza ich najwyżej raz na pół roku, nawet jeżeli mieszka w tym samym bloku co oni (chyba, że są nadziani, wtedy wpada do nich kilka razy na dzień). Zdaniem wielu babć wnuk składa się z pokrytego skórą przewodu pokarmowego, w który należy nieustannie tłoczyć jedzenie.

Rodzaje wnuków[edytuj • edytuj kod]

  • Sympatyczny maluch – charakteryzuje się podobieństwem do niemowlaka i podatnością na tłoczenie jedzenia oraz napuszczaniem na jednego z rodziców, zwykle jest taki tylko do trzeciego roku życia.
  • Upierdliwy kurdupel – następna forma rozwoju malucha. W tej fazie przedszkolak zaczyna myśleć i dręczyć babcię trudnymi pytaniami, na przykład Babciu, dlaczego dziadzio wczoraj śpiewał, a dziś mówi, że boli go głowa?.
  • Uczeń podstawówki – najdłużej trwająca forma rozwoju wnuka, w której to jest coraz mniej chętny do karmienia, ale toleruje jeszcze nazywanie go słodkim maleństwem i różne idiotyczne zdrobnienia.
  • Gimnazjalny kujon – jako kujon stara się być w miarę kulturalny wobec dziadków, ale po nazwaniu go cudownym kurczaczkiem wpada w szał i zaprzestaje odwiedzin.
  • Gimnazjalny dres – jeszcze gorszy od kujona. W razie jakiejś sprzeczki chwyta za bejsbol i wygarbowuje dziadkom na skórze swoją opinię, zaś gdy potrzebuje pieniędzy na szlugi lub trawkę (których używaniem także szokuje nieszczęsnych staruszków) juchci im pieniądze i wyprzedaje ich rzeczy na Allegro.pl.
  • Licealny-Nieobecny – wnuk chodzący do liceum, najczęściej w ogóle nie kontaktuje się z dziadkami i jest dla nich prawie jak obcy człowiek.
  • „Wspomóż Wnuka” (student) – na studiach wnuki często czują nagły przypływ uczuć do babci i dziadka, z powodu braku pieniędzy na tanie wino.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]