Lord Voldemort

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Patrzcie, umyłem ząbki! Ładne, prawda?
Voldi mędrkujący nad możliwymi anagramami swojego imienia.

Lord Vol… Vol… Vol… Lord Jakmutam…

Vernon Dursley o Sam-Wiesz-Kim

Sam-Wiesz-Kto[1] (znany również jako Ten-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać, Złom Marlboro Kibel, Lord Viele Mord, Wujek Vładek, Lord Wmordęmłot, Tomek Zagadka, Terry Vielokont, Lord Ochlejmord, Człowiek Ze Szparkami Zamiast Nosa, Lord Valwtemorde, WMordęVolt, ewentualnie Lord Wmordętort) – miły starszy pan z wieloma defektami psychicznymi i fizycznymi.

Dzieciństwo[edytuj • edytuj kod]

Biedna mamusia Vol… Sam-Wiesz-Kogo-Ale-Tak-Naprawdę-Nie-Wiesz-Ale-Jak-Się-Dowiesz-To-Mi-Powiedz-Albo-Lepiej-Nie-Bo-Jego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać, zahukana Meropa, uwiodła jakiegoś kretyna[2] i wzięła z nim ślub. Biedaczysko w parę miesięcy po hajtnięciu się przejrzał na oczy i zwiał do rodziców, zostawiając żonę na pastwę losu. Kobiecina urodziła w siecińcu (ten kretyn zdążył zrobić jej dzieciaka) i umarła. Jedenaście lat później jeszcze młody Dumb siłą zaciągnął Toma do szkoły, w której o dziwo szło mu lepiej[3] niż chcieliby nauczyciele. Gdy uznał, że jego umiejętności są wystarczające postanowił rzucić szkołę i wyjechać w Bieszczady pokroić swoją duszę na plasterki. W tym celu zabił swojego ojca i dziadków, po czym powyrywał gąbkę z materaca oraz zabrał z ich domu 3 kaszanki, suchy chleb i pęto kiełbasy.

Wielka porażka i powrót do władzy[edytuj • edytuj kod]

Lord Sam-Wiesz-Kto, który analizuje słabe punkty przeciwnika…

Kilka lat później potężny, straszny, zły posiadacz olbrzymiej mocy i zaplecza wiernego ludu idąc na rutynową misję zabicia rodzinki Potterów nie przeczuwał swojej klęski. Zaklęcie rzucone na malutkiego Harry`ego, jak to w książkach bywa, odbiło się od niemowlaka i trafiło w w Sam-Wiesz-Kogo. Dzięki swojej przezorności umknął śmierci, a resztki czarownika pomknęły do nie istniejącej puszczy na Bałkanach. Niestety dla chłopca z oplem na czole Peter Pettigrew odnalazł to, co zostało z Sami-Wiecie-Kogo. Pomógł mu poskładać się do kupy, uprowadził Harry`ego i ugotował wielki garnek grochówki z tajemniczego płynu, kości ojca, krwi wroga i ciała sługi, dzięki któremu znów wrócił do pełni sił, a później także i pełni władzy.

Śmierć[edytuj • edytuj kod]

Porządnie wkurzeni wieloma restrykcjami uczniowie zrobili rozpierduchę w Hogwarcie. Harry, Ron i Hermiona w tym samym czasie niszczyli hujkruksy. Dzięki łzom Snejpa Pioter odkrył w sobie siódmą część jego rozdartej duszy, więc dał się walnąć avadą którą znowu przeżył. Po dramatycznej wymianie zdań rzucono aż dwa zaklęcia, co wystarczyło by Vielomord zdechł.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Nie wypowiemy tego imienia
  2. Oczywiście, że na eliksir miłosny, bo piękna to ona nie była…
  3. Zwłaszcza w czarnej magii