Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Minerwa McGonagall

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Oto ona.

Minerwa McGonagall (znana również jako Ta-Która-Zadaje-Za-Dużo-Pracy-Domowej) – bohaterka serii książek o Chorym Portierze. Stara, sztywna, owdowiała wiedźma. W wolnych chwilach przechadza się po Hogwarcie udając kotkę woźnego – Panią Norris.

Dzieciństwo[edytuj • edytuj kod]

McGonagall ostro zakuwała uczęszczając do Hogwartu. Złośliwi mówią, że była mułem od odrabiania prac domowych młodego Toma Riddle'a[1]. Ojciec Minerwy był mugolem, a jak później się okazało, również gejem. Miał kochanka, dla którego zostawił matkę Minerwy, któą wstrząsnęło o tak bardzo, że nie zaliczyła jednego z SUMów na maksymalną ilość punktów. Minerwa się załamała i pobiegła do Albusa Dubledore'a, który był opiekunem jej domostwa. Dumbus próbował pocieszyć Minerwę, jednak mu nie wychodziło, ponieważ z dziewczynkami nigdy mu nie wychodziło, bo, jak wszystkim wiadomo, był gejem. Minerwa postanowiła wyżalić się matce, ale kiedy wróciła na święta do domu dowiedziała się, że matka jest na odwyku.

Praca w Hogwarcie[edytuj • edytuj kod]

Dumbledore myśląc, że McGonagall da mu spokój wyznał jej, że jest gejem, ale ona zagroziła mu, że jak nie przyjmie jej do pracy to ogłosi prawdę całemu światu i doda trochę o tym, że dyrektor molestuje uczniów. Została nauczycielem transmutacji, ale to jej nie wystarczyło. Po jakimś czasie poszła do Dumbusa i znowu zaczęła mi grozić i domagać się posady wicedyra. I ją dostała. Od tamtej pory szczyciła się szczerą nienawiścią wśród większości uczniów i nauczycieli. W swojej karierze uczyła m.in. Smarkerusa Snape'a, Jamesa Portiera i Lilly Evans (później Portier).

Wrogowie[edytuj • edytuj kod]

Z przyjaciółkami..

Głównym wrogiem Minerwy była Dolores Umbridge, która siała zamęt i słodycz po całej szkole, czego profesor McGonagall nie była w stanie znieść. Najgorsze było, że landryna podważała jej autorytet i okazała się większą suką niż sama McGonagall, więc Minerwa zrobiła rozpierduchę na cały Hogwart i postawiła się Umbridge, a tamta się poryczała i wbiegła do Zakazanego Lasu, gdzie banda przesłodziudkich kucyków pony porwała ją dla okupu, ale nikt nie chciał zapłacić, więc później byli zmuszeni ją wypuścić.

Dyrektorka[edytuj • edytuj kod]

Po śmierci Dumbusa, z rąk Snape'a, McGonagall została dyrektorką. Jednak nie mogła pocieszyć się długo obsadą naczelnej gwałcicielki Hogwartu, bo po objęciu przez Voldzia Ministerstwa Magii jej posade objął Smarkeus. Minerwa się wkurwiła, i w ostatniej części walczyła ze Smarkeusem w Wielkiej Sali o posadę dyrektora. No i wygrała walkowerem, bo tamten tchórz nawiał. Kiedy ponownie została dyrektorem mogła wreszcie spełnić swoje największe marzenie i wypowiedzieć zaklęcie ( Piertrotum Lokomotum), dzięki któremu jakieś ludziki zeskakiwały ze ścian i broniły Hogwartu ( I tak gówno zrobiły).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. I nie tylko.