Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Insygnia Śmierci

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Insygnia Śmierci – trzy artefakty z książki „Harry Potter i Insygnia Śmierdzi Śmierci”. W ich skład wchodzą „Czarna Różdżka” „Kamień Zgrzeszenia Wskrzeszenia” i „Peleryna Niewidka”.

Troszkę nieudolnie wykonany symbol Insygniów Śmierci, ale to nie szkodzi, liczą się chęci

Jak powstały Insygnia (wg. Baśni pana Barda Beedle'a)[edytuj • edytuj kod]

Pewnego dnia trzech braci Pewexów Peverellów: Antioch, Cadmus i Idiotus Ignotus przechytrzyli Śmierć. Ta jednak odpłaciła się i podarowała im wyżej wymienione Insygnia Śmierci, powiedziała, że posiadacz wszystkich trzech Insygniów będzie Panem Śmierci i sobie poszła.

Producent Insygniów Śmierci

Opis tego, co Śmierć podarowała braciom[edytuj • edytuj kod]

  • Czarna Różdżka, Berło Śmierci, Różdżka Przeznaczenia – najsilniejsza różdżka na świecie, którą dostał Antioch. Zrobiona z patyka, wyrwanego z czarnego bzu.
  • Kamień Zgrzeszenia Wskrzeszenia – to dostał Cadmus do wskrzeszania truposzy. Zrobiony z pierwszego, lepszego kamienia, który leżał na ziemi.
  • Peleryna Niewidka – wymuszona przez Ignotusa peleryna, którą pani Śmierć potrafiła ukryć siebie i inne kostuchy. Poza tym peleryna ta była niezniszczalna.

Co się stało z Berłem Śmierci[edytuj • edytuj kod]

Kiedy Antioch zaczął szpanować nową różdżką, poderżnięto mu gardło i zabrano ją. I tak przez lata zmieniała właściciela aż trafiła do niejakiego Gregorowicza. Potem jednak Gellert Grindelwald podpierdolił ukradł mu ją i zaczął się nią bawić. Następnie w 1945 roku Albus Dumbledore odebrał mu Czarną Różdżkę po wygranym pojedynku. W 1998 Lord Wmordęmłot bezczelnie otworzył trumnę wyżej wymienionego i zabrał Różdżkę Przeznaczenia. Jednak okazało się, że nie jest jej prawowitym właścicielem, więc zabił Smarkerusa Snape'a, który w 1997 zabił Albinosa Albusa. Niestety nie mógł wiedzieć, że Albus jeszcze przed zabiciem go, był rozbrojony przez Dracona Malfoy'a, którego rozbroił Harry Potter, stając się prawowitym właścicielem Czarnej Różdżki. [1] Tym samym Potter pokonał Voldemorta, a potem naprawił Berłem Śmierci swoją złamaną różdżkę z piórem feniksa.

Co się stało z Kamieniem Wskrzeszenia[edytuj • edytuj kod]

Cadmus, który dostał kamyczek postanowił ożywić swoją narzeczoną. Niestety nie była zbyt żwawa, więc załamał się. Stał się emo i pociął się żyletkami, a potem dla pewności powiesił się. Po wielu wiekach Kamień znalazł się w Pierścieniu Marvolo Gaunta, który Voldek zamienił w hujkruksa. Następnie Albus pod pretekstem zobaczenia swojej zmarłej rodziny [2] założył go na palec. Potem go zniszczył, ale i tak Pierścień zniszczył mu rękę. Następnie schował resztki Kamienia w Złotym Zniczu, który po jego pójściu w zaświaty dostał Harry Potter, żeby ożywić zmarłych, którzy mieli go pocieszyć, że są gorsze rzeczy od śmierci z rąk Voldemorta (np. komornik, teściowa, ZUS, PKP, skarbówka).

Co się stało z Peleryną Niewidką[edytuj • edytuj kod]

IdiotusIgnotus umarł dopiero w podeszłym wieku, bo cały czas ukrywał się przed śmiercią, zakrywając się Peleryną. Potem po wielu wiekach dostał ją James Potter. Następnie Dumbledore pożyczył Pelerynkę, po to, żeby po wielu latach dać ją Harry'emu.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Albus Dumbledore uważał, że to bracia stworzyli Insygnia, a historia ze Śmiercią była zwykłą bajeczką.
  • Czarna Różdżka przydała się tylko raz, gdy Potter naprawił nią własną różdżkę.
  • Albus ukrył Kamień Zgrzeszenia Wskrzeszenia w Złotym Zniczu, którego Harry w wieku 11 lat o mało nie połknął.

Przypisy

  1. Proste, nie?
  2. Chciał po prostu sprawdzić, czy Kamień nadaje się jako stylowy sygnet.