Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Bellatriks Lestrange

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bellatriks to prawdziwa piękność, nieprawdaż?

Bellatriks Lestrange – wspaniała śmierciożerczyni, wielbiąca wszystko, co ma jakikolwiek związek z jej panem, z którym potem i tak ma dziecko.

Życie[edytuj • edytuj kod]

Bella urodziła się jako córeczka jakichśtam czarodziejów czystej krwi. Za siostry miała Narcyzę i Andromedę, z których jedna okazała się bezwolną kretynką a druga fanką mugoli i mugolaków, łatwego dzieciństwa więc ona nie miała. Ukończyła Hogwart i najęła się do pracy jako śmierciożerczyni. Poślubiła Rudolfa Lestrenge'a, który rozumem nie grzeszył, ale miał w Gringoccie ładną (pełną złota) skrytkę. Z czasem awansowała na najlepszą służkę Sami-Wiecie-Kogo.

Poznajemy ją w części czwartej, gdy wydziera się we wspomnieniach Albusa Dumbledore'a i dobrowolnie daje się zamknąć w więzieniu.

W piątej części uciekła z Azkabanu i poleciała usługiwać swojemu ukochanemu panu. Pod koniec zabiła Syriusza Blacka, za co Harry obiecał zabić ją, aczkolwiek zdążył jedynie nieudolnie użyć Cruciatusa.

Szóstą część spędziła na zatwierdzaniu obietnic i odgrażaniu się Severusowi Snape'owi.

W Insygniach Śmierci walczyła z Molly Weasley. Mamuśka ją zabiła dozwolonym zamiennikiem Avady Kedavry. Odeszła tuż przed Voldemortem, który szybko połączył się w nirwanie z najwierniejszą służką.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

O Bellatriks wiemy, że miała oczy z opadającymi, ciężkimi powiekami, więc wyglądała poniekąd jak Mongoł. Ponad to posiadała nastroszone włosy i niepasującą do reszty porządną figurę.

Filmowa Bellatriks, tak jak wszyscy bohaterowie, wygląda o niebo lepiej niż w książce. Przede wszystkim ubyło jej 30 kilogramów, a włosy na plakatach poprawiono komputerowo. Skórzane ciuchy Belli stworzyły specyficzną atmosferę rozpusty.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Ogólnie charakter Belli ograniczał się do wielbienia Czarnego Pana i tępieniu mugolaków i szlam. Oprócz tego była typową złą bohaterką: mordowała, paliła i przezywała. Od czasu do czasu torturowała jakiegoś biednego czarodzieja, tak dla wprawy. Nigdy nie zapomniała rzucić Avady, by przypadkiem niedoszła ofiara na nią nie nakapowała, i biedna Bellatriks znów nie wylądowała w kiciu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]