Privet Drive

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Privet Drive (Uliczka Ligustrowa, Ulica Prywiaciarzy) – mugolska ulica z domkami jednorodzinnymi, wystrzyżonymi trawnikami pod idealnym kątem, tak że żadne źdźbło nie waży się urosnąć poza granicę perfekcyjnej wysokości i niebotycznie drogimi samochodami, którymi mieszkańcy tejże ulicy lubili się nieskończenie długo chwalić.

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

Najczęściej byli oni maniakalnymi sknerusami, chorobliwie dbającymi o swoją nieskazitelną reputację – oczywiście Chory Portier musiał wszystko niszczyć Dursley'om przez swoje niewybaczalne czyny tj. pokazywanie się innym sąsiadom, oddychanie i chodzenie za głośno po pokoju, bycie w salonie, kuchni itp. w godzinach, kiedy ktoś może do nich przyjść… za co wlekli go za ucho lub za jego czuprynę do jego milutkiego pokoju schowku pod schodami, gdzie pozostał zamknięty i majaczył o wodzie i chlebie.

Oczywiście wszyscy mieszkańcy byli dla siebie niezwykle mili i uroczy, choć w głębi duszy ściskało ich z zazdrości, że ten przeklęty Marcus Fitzgerald ma nowiusieńskie auto i to takie odpicowane, a w dodatku nabył sobie te dizajnerskie buty za 600 dolców lub, że ta Marylin Gooseberry ma tę cudowną sukienkę z najnowszej kolekcji za jakąś równie gigantyczną sumkę! Wymieniali więc fałszywe uśmieszki i planowali potajemnie jak ich pogrążyć lub jak ich przebić – nieustanna wojna, kto jest lepszy.

Ich dzieciaczki były „najwspanialsze na świecie” – oczywiście wg ich jeszcze wspanialszych rodziców, choć w rzeczywistości były to rozpieszczone bachory z nadwagą jak Dudley Dursley, które w kółko myliły sztućce i jadły zupę nożem i widelcem, a także nie potrafiły zawiązać sznurówek. Oczywiście wszystkie chodziły do najlepszej prywatnej szkoły, mimo że zadanie 1+2 było dla nich nie lada wyzwaniem.

Jak rozpoznać, że jesteś na Privet Drive?[edytuj • edytuj kod]

  • wszystkie domy wyglądają identycznie,
  • na każdym podjeździe jest superwypasiony samochód,
  • wszyscy mają czyste i lśniące buty,
  • trawniki są perfekcyjnie wystrzyżone, pamiętaj!,
  • mieszkańcy patrzą na ciebie z wyższością i szepczą coś sobie do ucha na twój widok,
  • kiedy pytasz jakiegoś dzieciaka o cokolwiek, to odpowiada ci „nie wiem”,
  • jest tabliczka z napisem „Privet Drive”[1].

Przypisy

  1. Tego się nie spodziewałeś, co nie?