Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Malfoyowie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Malfoyowie – wesoła, kochająca się (i szlamy) rodzinka, obrzydliwie bogata i czysta, przy czym nie jest to absolutnie nic złego, poza tym, że stanowi fundament rasizmu u magików. W przeciwieństwie do rozrosłej Weasley Family jest raczej kameralnym gronem. Zasłynęła w powieści głównie tym, że najmłodsza Malfoyowska latorośl, Draco, jest zaciętym wrogiem Harrusia (w blogaskowej literaturze jest oczywiście jak najbardziej odwrotnie) i obraża jego ziomów.

Skład[edytuj • edytuj kod]

  • Lucjusz Malfoy – bogaty pan domu, właściciel swojego dworu, żony i syna. Obłudnik, rasista, nacjonalista i antysemita w jednym. Podnóżek Włodzimierza. Krążą plotki – których Lucjusz za nic w świecie nie dementuje, więc chyba są prawdą – jakoby Lucyfer Lucjusz miał reklamować rozjaśniacz do włosów z Loreala. Zoofil, lubi sobie dogadzać i pawie lub też lubi sobie dogadzać pawiami.
  • Narcyza Malfoy (z domu Black) – ponoć młoda, wysoka i piękna blondyna (w filmie: po czterdziestce, 163 cm i czarno-białe kłaczki). Bardzo kocha swojego synalka, któremu kupuje markowe ubrania i piecze ciasteczka. Kocha również swojego męża, choć w szóstej części narzucała się nieco Snape'owi. Lubi macać chłopaczków pod koszulką. Ma dwie siostry, z których jedna trafia do wariatkowa, bije wszystkich i na końcu sama pada ofiarą wściekłej mamuśki.
  • Draco Malfoy (wersja dla ałtoreczek: Dracon, Smok) – posiadacz dwóch australopiteków, tchórzliwy, rozpieszczony bachor, wróg szkolny nr jeden Chorego Portiera. Jeden z czołowych bohaterów literatury blogaskowej (ponad 50% blogasków w parze z Hermioną, 40% z samym Pottusiem, 9% z Rudą, 1% reszta pajaców), amant i waleczny woj. W „Księciu Półkrwi” dostaje od Voldka supermisję – ma zabić Dropsoholika. Misja kompletnie mu nie wychodzi, za to świetnie daje sobie radę jako truciciel i szaman. Histeryk, mazgaj i jęczek w jednym. Hajtnął się z jakąś laską, której nazwisko pada może raz w całej serii. Ma z nią dziecko o wdzięcznym imieniu Scorpius.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]