Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Remus Lupin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podaj 5 oznak, po których można rozpoznać wilkołaka. Wspaniałe pytanie. (…) Pierwsza – siedzi na moim krześle. Druga – nosi moje ubranie. Trzecia – nazywa się Remus Lupin.

Remus jak zwykle w dobrym humorze

Remus John Lunatyk Lupin (ur. 10 marca 1960, zm. 2 maja 1998) – postać z książek o Heńku Garncarzu. Był wilkołakiem, Huncwotem i członkiem Zakonu Feniksa. Pracował dorywczo jako nauczyciel obrony przed czarną magią.

Wczesne dzieciństwo[edytuj • edytuj kod]

Mały Remuś[1] był szczęśliwym synkiem Lyalla i Hope Lupinów. Niestety sielanka się skończyła. Pewnego dnia zły wilkołak dziabnął młodzieńca w szyję lub inne, bliżej nieokreślone miejsce. Tym samym nasz bohater stawał się w każdą pełnię księżyca, uroczym wilczkiem, którego, nie wiadomo z jakiego powodu, wszyscy się bali. Na szczęście Niestety nie dało się go z tego wyleczyć.

Nauka w Hogwarcie[edytuj • edytuj kod]

W 1971 zaczął uczyć się w Hogwarcie, a ściślej w Gryffindorze. Był również w latach 1975–1977 prefektem[2]. Ze względów bezpieczeństwa o jego wilkołactwie wiedzieli tylko pani higienistka i dyrektor Albus Dumbledore. Jednak tajemnica utrzymała się bardzo, bardzo krótko…

W szkole poznał Jamesa Pottera, Syriusza Blacka i Petera Pettigrew. Swoje comiesięczne „wypady” tłumaczył chorobą zmarłej już babci. Ale i tak jego kumple dowiedzieli się,że przed każdą pełnią księżyca kieruje się do Wrzeszczącej Chaty, której strzeże dająca każdemu wpierdol Wierzba Bijąca, gdzie Remus wył i jęczał w skórze wilka, a Albus wmawiał wszystkim, że to duchy. Postanowili pomóc mu w odmienności. Dzięki niemu stali się nielegalnymi animagami. Potter był jeleniem[3], Black psem, a Pettigrew szczurem.

Zrobili również mapę Hogwartu i stali się Huncwotami. Dla zachowania pozorów mieli ksywki (James – Rogacz, Syriusz – Łapa i Peter – Glizdogon). Co miesiąc przemieniali się i w tym czasie robili różne rzeczy ze zwierzątkami.

Huncwoci zawsze szanowali Severusa Snape'a, którego nazywali pieszczotliwie „Smarkerusem”. Syriusz był dla niego tak miły, że pozwolił mu zobaczyć jak Remus zmienia się w wilka. Jednak wspaniałą rozrywkę przerwał mu James. Niestety i tak Sev wiedział co Lupin robi, więc Dumbledore musiał zrobić mu loda wybłagać go o zachowanie milczenia.

Kariera w Zakonie Feniksa[edytuj • edytuj kod]

Kiedy Lord Voldemort zaczął szaleć, wstąpił z kolegami do Zakonu Feniksa. Potterów miało chronić Zaklęcie Fideliusa, ale tylko James, Lily i Syriusz wiedzieli, że Strażnikiem Tajemnicy był Glizdogon. Winą o śmierć Garncarzy obwiniał Blacka, bo nie mógł wiedzieć,że Peter nakablował Voldkowi, zabił dwanaście osób, uciął sobie palec, wrobił w to wszystko Syriusza, a potem zmienił się w szczura i jako „Parszywek” zamieszkał w rodzinie Weasley'ów.

Kariera pedagogiczna[edytuj • edytuj kod]

W 1993 roku mimo protestów innych nauczycieli, Albus przyjął Remusa na stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią. Stary Dumb wiedział bowiem, że wilkołak w szkole pełnej dzieci, będący jednocześnie szkolnym przyjacielem groźnego więźnia, który właśnie uciekł z więzienia aby zabić jednego z uczniów, nie będzie stanowił żadnego problemu i jest definitywnie idealnym kandydatem na to stanowisko. W Hogwarcie Remus dowiedział się całej prawdy o „zmarłym” Peterze. Zaś Hermiona zgadła, że jest wilkołakiem. Miał razem z Syriuszem zabić Glizdogona, ale Potter zrobił mu laskę łaskę i go wypuścił. W 1994 Severus „przypadkiem” poinformował wszystkich uczniów o jego wilkołactwie, przez co jego praca się skończyła.

Powrót do Zakonu Feniksa[edytuj • edytuj kod]

W 1995 roku wrócił do Zakonu Feniksa, żeby bić się z Voldkiem i Śmierciożercami.

W 1996 Potter dowiedział się, że to Fenrir Greyback ugryzł Lupina, ale nie to jest tu najważniejsze. Otóż w tym roku Nimfadora Tonks zabujała się w nim. Niestety Remus uznał, że jest dla niej za stary i za „wilczy”. Jednak hajtnął się z nią i zrobił jej dzieciaka–Teda.

2 maja 1998 zmarł razem z żonką, walcząc ze złem w postaci Śmierciożerców.

Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]

Postać Remusa Lupina budzi wiele kontrowersji. Oto kilka przykładów:

 • Gdzie dokładnie został ugryziony?
 • Jak w ogóle trafił do Hogwartu?
 • Czy oszukiwanie całej szkoły i pomoc w utworzeniu nielegalnych animagów-Huncwotów, można uznać za odważne[4]?
 • Czy było mu wesoło, gdy Snape zobaczył go w skórze wilka?
 • Kto normalny zrobiłby go nauczycielem?
 • Czy był zadowolony, gdy Severus powiedział wszystkim o jego przypadłości?
 • Czy był wesoły, gdy o mały włos nie trafił przez wyżej wymienionego, do kicia?
 • Czy ma coś wspólnego z Jacobem Blackiem ze Zmierzchu, który również zamieniał się w wilka?
 • Dlaczego jego syn nie zamieniał się w wilkołaka?
 • Jak to możliwe, że po śmierci razem ze zmarłymi Potterami i Syriuszem rozmawiał z Harrym?

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Takie chyba będzie zdrobnienie od tego imienia.
 2. To nie ma nic wspólnego z policją!
 3. Prosimy, bez skojarzeń.
 4. Przydzielono go przecież do Gryffindoru