Mauretania

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Mauretania – republika bananowa w Afryce Zachodniej. Bananowa jest tylko z ustroju i flagi, gdyż na rozgrzanym piachu bananowce nie rosną. Graniczy z Algierią, Senegalem, Mali i Saharą Zachodnią. To jedyny kraj, którego stolica jest objęta ochroną jako środowisko nieskalane ręką człowieka. Państwo posiada zaskakującą historię, która zaskakuje tym, że z najniższej zapaści cywilizacyjnej można upaść jeszcze niżej.

Historia[edytuj • edytuj kod]

W starożytności ziemie dzisiejszej Mauretanii były krainą piaskiem i pyłem płynącą, zamieszkaną przez nieliczne plemiona. Krajobraz zdominowany był przez piasek, gospodarka opierała się na piasku, kulturę kształtował piasek, a czas płynął miejscowym niczym piasek w klepsydrze. Życie mijało spokojnie, a, że nie trwało specjalnie długo, to też główną rozrywką pozostawało poszukiwanie wody. Całkowitemu zanikowi ludności zapobiegli Berberowie, którzy po długoletnim szukaniu w Mauretanii żyznych ziem, złota i pięknych kobiet zauważyli, że trzymali mapę do góry nogami i że nie poszli na północ do Hiszpanii, a na południe.

Przełom przyszedł, gdy Europejczycy zaczęli lubować się w kolonizowaniu świata. Utrzymywaniem piachu wzgardzili kolejno Portugalczycy, Holendrzy i Brytyjczycy. Ostatecznie ten kawałek Afryki przygarnęli Francuzi, którzy nie mogli powstrzymać się przed pokazaniem środkowego palca Brytyjczykom. Ostatecznie, gdy francuskie kolonie zaczęły kolejno ogłaszać niepodległość, władze zrozumiały, że utrzymywanie Mauretanii jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto piasek.

Geografia i demografia[edytuj • edytuj kod]

Populacja Mauretanii zwiększa się w ogromnym tempie, dzięki czemu przewyższa ona populację Rzeszowa dziewiętnastokrotnie, podczas gdy powierzchnia kraju jest ponad trzykrotnie większa od Polski.

Mauretania jest krajem bardzo postępowym i rozwiniętym, z racji czego do dziś obowiązuje tam niewolnictwo. Szacuje się, że niewolnicy stanowią 20% populacji państwa, co jest wynikiem bardzo satysfakcjonującym.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Mauretania ma pieniędzy jak lodu. Czyli wcale.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]