Maroko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Maroko
Flag of Morocco.svg
Flaga Maroko (zwróć uwagę na dziwnie znajomy symbol)
Stolica Promocja
Ludność paręnaście milionów osób, które jeszcze nie uciekły do Hiszpanii
Język urzędowy język arabski
Ustrój demokracja
Religia islam
 

Maroko – jeden z najprawdziwiej arabskich krajów w Afryce, leżący w jej lewym górnym rogu. Stolicą kraju jest Obniżka Promocja. Jest to jedno z niewielu afrykańskich królestw, rządzonych przez najprawdziwszego króla.

Granice[edytuj]

Maroko graniczy z:

  • Algierią, choć przez 40 lat państwom nie udało się ustalić stałej granicy, więc na mapach zaznaczana jest jak to w Maroko „na oko”;
  • Saharą Zachodnią, lecz ta granica jest tylko teoretyczna;
  • Hiszpanią – tę granicę dość ciężko zauważyć.

Ludność[edytuj]

Doskonale znane kręgi niecnymi intrygami usiłują wmówić wszystkim, że słowo murzyn jest niepoprawne politycznie i należy mówić afrykańczyk (ew. czarnoskóry). Tej teorii przeczy istnienie Marokańczyków, którzy murzynami nie są, a są afrykańczykami. Spowodowane jest to tym, że są to Arabowie. Ostatnia próba zrównania Arabów z Maroka i Murzynów z Konga, dokonana w jednym z głównych miast Maroka – Casablance, skończyła się dla zrównującego nagłą i nieoczekiwaną śmiercią przez równoczesne rozszarpanie, powieszenie i ukamienowanie. Od Marokańczyków bardziej arabscy są tylko Arabowie z Arabii. Wraz z Berberami stanowią oni (Arabowie, ci z Maroka) 99% mieszkańców kraju.

Polityka[edytuj]

Z niewiadomych przyczyn Maroko prowadzi politykę imperialną. Jedną z jej części było zajęcie kawałka pustyni, zwanego Saharą Zachodnią. Jej mieszkańcy początkowo buntowali się przeciwko temu, ale gdy Marokańczycy wysłali tam armię, przekraczającą liczebnie ludność tego państwa, bunty szybko się skończyły. W 1987 Maroko próbowało zostać członkiem Unii Europejskiej. Z nieznanych powodów unijni urzędnicy odmówili członkostwa temu prawdziwie europejskiemu państwu.