Maroko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Maroko – jeden z najprawdziwiej arabskich krajów w Afryce, leżący w jej lewym górnym rogu. Stolicą kraju jest Obniżka Promocja. Jest to jedno z niewielu afrykańskich królestw, rządzonych przez najprawdziwszego króla.

Granice[edytuj • edytuj kod]

Maroko graniczy z:

  • Algierią, choć przez 40 lat państwom nie udało się ustalić stałej granicy, więc na mapach zaznaczana jest jak to w Maroko „na oko”;
  • Saharą Zachodnią, lecz ta granica jest tylko teoretyczna;
  • Hiszpanią – tę granicę dość ciężko zauważyć.

Ludność[edytuj • edytuj kod]

Doskonale znane kręgi niecnymi intrygami usiłują wmówić wszystkim, że słowo murzyn jest niepoprawne politycznie i należy mówić afrykańczyk (ew. czarnoskóry). Tej teorii przeczy istnienie Marokańczyków, którzy murzynami nie są, a są afrykańczykami. Spowodowane jest to tym, że są to Arabowie. Ostatnia próba zrównania Arabów z Maroka i Murzynów z Konga, dokonana w jednym z głównych miast Maroka – Casablance, skończyła się dla zrównującego nagłą i nieoczekiwaną śmiercią przez równoczesne rozszarpanie, powieszenie i ukamienowanie. Od Marokańczyków bardziej arabscy są tylko Arabowie z Arabii. Wraz z Berberami stanowią oni (Arabowie, ci z Maroka) 99% mieszkańców kraju.

Polityka[edytuj • edytuj kod]

Z niewiadomych przyczyn Maroko prowadzi politykę imperialną. Jedną z jej części było zajęcie kawałka pustyni, zwanego Saharą Zachodnią. Jej mieszkańcy początkowo buntowali się przeciwko temu, ale gdy Marokańczycy wysłali tam armię, przekraczającą liczebnie ludność tego państwa, bunty szybko się skończyły. W 1987 Maroko próbowało zostać członkiem Unii Europejskiej. Z nieznanych powodów unijni urzędnicy odmówili członkostwa temu prawdziwie europejskiemu państwu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]