Burkina Faso

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mapa Burkini Faso. Na zielono zaznaczono większe miasta, na czerwono ośrodki przemysłowe, na niebiesko lotniska, na szaro kopalnie, a na brązowo porty

Burkina Faso – wschodzące słońce Afryki, kraj miliona możliwości[1], oaza nieskalanej ręką człowieka natury. Olśniewa wielowiekową kulturą[2], pięknym dziedzictwem[3] oraz wielkimi perspektywami. Miliony zjednoczonych pod umiłowaną flagą Burkiniafasończyków dzień i noc w pocie czoła pracuje dla dobrobytu ojczyzny, ignorując rzucane przez los kłody pod nogi.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Hm… Cóż, jakby to powiedzieć… Może póki co jest trudn… Burkina Faso to wschodzące słońce Afryki, kraj miliona możliwości, oaza nieskalanej ręką człowieka natury. Olśniewa wielowiekową kulturą, pięknym dziedzictwem oraz wielkimi perspektywami. Miliony zjednoczonych pod umiłowaną flagą Burkiniafasończyków dzień i noc w pocie czoła pracuje dla dobrobytu ojczyzny, ignorując rzucane przez los kłody pod nogi.

Kwestia prześladowania mniejszości wyznaniowych[edytuj • edytuj kod]

Burkina Faso to wschodzące słońce Afryki, kraj miliona możliwości, oaza nieskalanej ręką człowieka natury. Olśniewa wielowiekową kulturą, pięknym dziedzictwem oraz wielkimi perspektywami. Miliony zjednoczonych pod umiłowaną flagą Burkiniafasończyków dzień i noc w pocie czoła pracuje dla dobrobytu ojczyzny, ignorując rzucane przez los kłody pod nogi.

Siły zbrojne[edytuj • edytuj kod]

Częstotliwość zamachów stanów organizowanych przez wojskowych sugeruje, że Burkina Faso ma najliczniejsze siły zbrojne w Afryce, a może nawet i na całym świecie. Wojsko zorganizowane jest na kształt największych imperiów, jak I Rzeczpospolita, to znaczy jest ono pospolitym ruszeniem. Armia finansowana jest takim samym procentem PKB, jak niemiecka Bundeswehra, więc stać ją na zakup najnowszych włóczni przeciwlotniczych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Niestety, póki co są to tylko możliwości dostania po mordzie
  2. A nawet jej brakiem
  3. Długi odziedziczone po przodkach