Gambia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Gambiaparówka w hot dogu państwo w środku Stevena Seagala Senegalu, jednak z jakiegoś powodu jest niepodległym kawałkiem podłogi gleby i piachu.

Gambia jest bardzo cienkim kawałkiem lądu, przez którego środek przebiega rzeka, co pozostawia Gambijczykom jakieś trzy hektary lądu, z czego połowę zajmuje stolica. Resztę zajmuje dżungla.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

  • Jednym z sektorów gambijskiej gospodarki są zakłady stawiane na zawodników gry w kapsle oraz… gra w kapsle. Mistrz gry zostaje powołany na przywódcę kraju. Obecny mistrz swój tytuł otrzymał w styczniu 2017, pokonując trzymającego 22 lata tytuł Yahya Jammeha. Kiedy ten odmówił oddania tytułu mistrza do akcji wkroczyli sędziowie senegalscy. Po dwóch dniach przepychanek tytuł został zwrócony prawowitemu mistrzowi.
  • Gambijski przemysł spożywczy opiera się o zakłady FMC "Ribela" znajdujące się w stolicy kraju - Bandżulu. Słyną one z wysokiej jakości produktów wytwarzanych z taniego mięsa.
  • Wyłudzenia stanowią kolejną gałąź gospodarki. Mieszkańcy (w wieku od 15 do 30 lat, głównie mężczyźni) znajdują na portalach społecznościowych ofiary, zaczynają prowadzić konwersacje od zaawansowanych technik manipulacji np. zwracanie się "Gm brother", "Hello", "Hi". Następnie proszą o darowiznę nie mniejszą niż 50 €. Nie odnotowano dotąd udanej próby wyłudzenia.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.