Mali

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Mali – kraj gdzieś w Afryce. Słynie z bankructwa oraz średnich piłkarzy jak Mahamodou Diarra, który jest razem z Jurkiem Dudkiem zastępcą rezerwowych zarezerwowanych rezerwowców rezerwowych w Realu Madryt. Owe państwo nie posiada wielu obiektów turystycznych, gdyż w Mali takowe nie istnieją. Ma prostą faunę, florę, politykę, linie graniczne, tabliczkę mnożenia oraz instrukcję obsługi.

Warunki naturalne[edytuj • edytuj kod]

Przeciętni Mali mieszkańcy

Jak sama nazwa wskazuje, mieszkańcy Mali są nieduzi. Wszelkie dobra naturalne tego kraju (piasek i błoto) znajdują się bowiem na poziomie gruntu, dzięki czemu ewolucja zadbała, by Mali nie musieli męczyć się za bardzo podczas pracy. Przeciętna kobieta posiada 6.35 dziecka. Aż 64% populacji mieszka na wsiach (czytaj: pustynia). 80% ludności zamiast używać języka francuskiego jak Bozia przykazała zapisane jest w konstytucji używa własnego dziko-afrykańskiego języka bambara. W 1992 roku prezydentem Mali zostaje absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Alpha Oumar Konaré, który w sumie nic nie zrobił, dlatego w 2002 roku władzę objął niejaki pan Amadou Toumani Touré.

Turystyka[edytuj • edytuj kod]

Stolicą owego kraju jest Bamako. Ewentualnie kilka skromnych obiektów można zaliczyć jako miejsca, które zaciekawią jedynie nielicznych turystów. Są nimi Wieża Banku Centralnego Państw Afryki Zachodniej w Bamako (o dziwo tak profesjonalne budynki też istnieją w tym kraju. Trudno to pojąć, ale nie jest on z piasku i błota), Malijskie Muzeum Narodowe (znajdują się w nim zbiory okazów sztuki ludowej XXI wieku, takie jak maski, kapelusze i lwie skóry znalezione gdzieś na pustyni), lokalne targowiska (najciekawsze miejsce w Mali) i Wielki Meczet (jak sama nazwa wskazuje, może pomieścić się tam dużo rodowitych mieszkańców Mali).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]