Wybrzeże Kości Słoniowej

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wybrzeże Kości Słoniowej (w skrócie: WKS albo Słoniolandia) – państwo położone w Afryce. Graniczy z Liberią, Gwineą, Mali, Burkina Faso i Ghaną. Wybrzeże Kości Słoniowej jest zamieszkiwane wyłącznie przez Słonie i władane przez Króla Babara. Stolicą Wybrzeża jest miasto Elephantia. Legendy głoszą ,że spotkano tam ludzi.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Historia nie jest do końca znana. Wiadomo, że przez kilka lat Wybrzeże było okupowane przez nosorożce. Jednak król Babar pokonał najeźdźców bez niczyjej pomocy. Wtedy reszta słoni porzuciła dawny ustrój słoniopubliki i nadała Babarowi tytuł króla.

Czasy Obecne[edytuj • edytuj kod]

Wybrzeże eksportuje na masową skalę kości słoniowe. Renomowane czasopisma twierdzą, że prawdopodobnie pochodzą one od skazańców, ale dwór królewski króla Babara dementuje te plotki. Ważną gałęzią gospodarki jest także sprzedaż niezawodnych i zawsze wiecznych środków owadobójczych.

Obecnie Wybrzeże Kości Słoniowej jest rajem dla przybyszów z Europy. Strasząc słonie myszami mogą robić w ich państwie co im się żywnie podoba (łamiąc przy okazji słoństytucję, która zakazuje ludziom mieszkania w państwie słoni).

Podobno państwo zamieszkuje kilku ludzi, którzy są hodowani przez słonie. Nazywani są Wybrzeżokościosłoniowcami

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.