Etiopia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Osoba z zespolonym czytnikiem płyt CD/DVD/Blu-ray

Etiopia – duży, niezbyt mieszkalny region w Afryce. Jego historia sięga 2000 r. p.n.e. Wtedy to wędrowny lud dotarł na wyjątkowo nieżyzną i zniszczoną ziemię. Nie było tutaj wody, ani korzystnych warunków, dlatego postanowił się tu osiedlić. Ludzie ci żyli więc w biedzie budując ziemianki i próbując zdobyć pożywienie. Nie zarejestrowali jednak swojego państwa w Rejestrze Państw, więc uznano ich terytorium za kawałek miejsca, w którym jest kałuża (wieczna, przypominająca flagę Etiopii).

Stosunki międzynarodowe[edytuj • edytuj kod]

Etiopia utrzymuje dobre stosunki z Nigerią i Mozambikiem oraz NRD (podobieństwa kulturowe).

Władcy Etiopii[edytuj • edytuj kod]

Jak głosi legenda, pierwszym władcą kraju był niejaki Mene-Lik. Nic dziwnego, że poziom higieny od jego czasów nie uległ zmianie, a konsumpcja piwa i innych trunków nadal cieszy się ogromną popularnością.

Najsławniejszym był przez wiele lat niejaki Heil'e Selasje, który tak był zafascynowany Berlinem, że kazał sobie wybudować jego kopię w skali 1:1 na podmokłych terenach rzeki Malumukukki. Niestety, ten ambitny plan nie udał się z powodu użytych materiałów, takich jak: drewno, glina, słoma i piasek. Dlatego Heilie popadł w depresję i w końcu wpadł na ulicy pod rozpędzonego nosorożca. Tak świat stracił wielkiego budowniczego.

Ekonomia[edytuj • edytuj kod]

Podstawową gałęzią gospodarki jest żebractwo. Etiopczycy żebrzą od siebie nawzajem, jak i od przyjezdnych. Gospodarstwo domowe głównie opiera się na dochodzie wyżebranym przez dzieci, stąd więc tendencja do posiadania minimum jedenaściorga.

Przyjezdni, czyli farendżi zazwyczaj atakowani są przez hordy dzieci, wykrzykujące typowe etiopskie pozdrowienia w celu zyskania sobie przychylności gościa. Najczęściej używane sentencje, dla ułatwienia kontaktu wykrzykiwane w języku angielskopodobnym, to „You, you, you, you, you, giiiiiveeeee mooooooneeeeeyyyy!!!” lub „You where are you GO?!”.

Problemy żywieniowe[edytuj • edytuj kod]

W Etiopii odchudzanie się jest w modzie, bardziej nawet niż w USA. Nikt nie je, nawet dzieci, więc nie przychodzi tu Święty Mikołaj dawać prezenty. Z powodu głodu zostały wstrzymane wszystkie rozgrywki ligowe w piłce nożnej. Nikt tu nie wie nawet co to mrożonka ze szpinakiem.

Zobacz także[edytuj • edytuj kod]