NonNews:Afryka nie jest już kontynentem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

25 sierpnia 2006

Afryka – (...) kontynent na Ziemi...

Kłamstwa Wikipedii o Afryce

Afryka, drugi co do wielkości kontynent na Ziemi, już nie tylko nie jest drugim co do wielkości, ale przystał być w ogóle kontynentem! Na kongresie afrykanistyki zwołanym w Sztokholmie przy degradacji Afryki wzięto pod uwagę między innymi następujące fakty, które znalazły potem potwierdzenie w głosowaniu przez SMS i audiotele:

Bob Marley nie żyje. Afryka nigdy nie miała swojego papieża. Od czasu wykopania Kanału Sueskiego nikt jej nie opłynął, więc właściwie nie wiadomo, czy dalej tam jest. Ilość funduszy wchłoniętych przez afrykańskie pożyczki sugeruje, że wytworzyła się tam czarna dziura. PKB Afryki nie jest ani „P”, bo piasku się nie produkuje, ani „K”, bo żadne plemię afrykańskie nie słyszało o upaństwowieniu, ani „B”, bo w Afryce nie ma podatków. Wreszcie kształt Afryki jest kserem obu Ameryk, a kontynent powinien posiadać znamiona oryginalności.

Dodatkowo wielu zwolenników znalazła na powrót teoria, jakoby pigmeje, stanowiący 90% ludności byłego kontynentu, nie byli ludźmi, a jakąś wcześniejszą wersją Homo sapiens, która stała się tak niska, aby odsunąć się trochę od palącego słońca. Wniosek z tego taki, że nie potrafili oni nawet wynaleźć parasola ogrodowego.

Jak w obliczu tego będziemy teraz mówić na Afrykę? Czarny ląd odpada, bo jest tam za jasno, Trzeci Świat odpada, bo pierwszeństwo mają Azja, Ameryka Południowa i Bono w swoich teledyskach. Może więc po prostu tak, jak dotychczas, Afryka?

Źródła[edytuj]