Prąd elektryczny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tu sobie znajdziesz prąd

Prąd (region. prund, światło) – zjawisko fizyczne, dzięki któremu możemy gapić się w telewizor, rozmawiać przez komórę, jeździć tramwajem i wiele innych. Prąd nie ma rączek ani nóżek, a kopie, dlatego należy trzymać się od niego z dala. Prąd znajdziemy w gniazdku założonym przez ptaka elektrycznego. Ludzie, którzy żyją z prądu i na prądzie to elektrycy. Często gotują sobie coś podpięci do linii, a później energetyka szuka rzekomych licznikowych pająków.

Elektrycy zazwyczaj płyną z prądem. Szczególnym okresem w historii był XX wiek, kiedy to powstało wiele nowych prądów. Odkrywcą prądu był Amper (francuski uczony).

Podobno jadł kiedyś na obiad żabę w kwaśnym sosie, leżącą na metalowym talerzu, i kiedy ją dotknął widelcem, ożyła i uciekła. Sytuacja powtórzyła się z następną żabą i jeszcze następną. Uczony poszedł spać głodny. Rano zbadał całą sprawę i odkrył, że to prąd był winny. Nie dostał Nobla, bo go wtedy jeszcze nie wymyślono, ale na osłodę jednostkę miary prądu nazwano jego imieniem.

Toaleta z elektryzującym dreszczykiem emocji

Powszechnie wiadomo, że prąd bardzo często się wkurza i żeby wyładować swoją złość kopie. Kopie każdego, gdy tylko może. Jakość kopnięcia najprawdopodobniej rośnie wraz z napięciem psychologicznym prądu. Osoby odpowiednio mocno kopnięte przez prąd elektryczny jeszcze nigdy nie złożyły na niego skargi. Jeśli chcesz doświadczyć tego uczucia w całej krasie, weź śrubokręt, odkręć śrubę w gniazdku i dotknij tych metalowych części.

Prąd występuje również w USB. Dzięki niemu powstały takie urządzenia, jak Onanizator 2000 i Wiatraczek 2 RPM. Bez nich nie mogłaby żyć żadna nimfomanka, ani pokemon.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
Poradniki
Zobacz poradnik: