Promień

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Promienie są z reguły prostymi, chyba że wpadną po drodze w jakieś pole grawitacyjne, wtedy stają się półprostymi albo i krzywymi

Promień – cieniutki kolec wyrastający z tarczy słonecznej, bardzo długi i jasny. Promień ma naturalną skłonność do odklejania się od Słońca i spadania na Ziemię.

Fizyka[edytuj • edytuj kod]

Wszystkie znane nauce przypadki padania promieni słonecznych na Ziemię zdarzały się jak dotąd za dnia. Fizyka współczesna nie potrafi jeszcze wyjaśnić przyczyny tego stanu rzeczy. Może to oznaczać, iż promień traci swą skłonność do padania po zmroku, ale możliwe również, że promienie słoneczne docierają na Ziemię również nocą, jednak po ciemku tego nie widać.

Geometria[edytuj • edytuj kod]

Czasami promień wbija się w różne geometryczne figury – kulę albo koło. Kiedy utkwi w środku kuli lub koła, głębokość na jaką się zanurzy nazywamy promieniem kuli lub promieniem koła.


Crystal 128 calc.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny matematyki. Jeśli rozwiązywanie różniczek to twoje ulubione zajęcie – rozbuduj go.

Katomic.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny fizyki. Jeżeli wiesz dlaczego elektrony w kablu poruszają się odwrotnie do przepływu prądu – rozbuduj go.