Tales z Miletu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tales znakomicie zakonserwowany, bo niepotrzebnie się oglądał, kiedy Sodoma szła w drzazgi. W jednej opuszczonej, a drugiej podniesionej brwi, oraz wciągniętej dolnej wardze widać nawet jego zdziwienie zaistniałą sytuacją

Tales z Miletu (gr. Θαλῆς ὁ Μιλήσιος, Thales ho Milesios prawdziwe imię Tależ z Filetu lub Biletu - kto to wie) – grecki filozof, matematyk, polityk, podróżnik, astronom – no kim on nie był, chyba tylko Rzymianinem. Twórca twierdzenia wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa, które dopiero 600 lat po nim zakwestionował Jezus, najpierw przechodząc po wodzie, a potem zamieniając ją w wino. Współcześni mówili o nim zakręcony jak chiński termos, a prawie współczesny mu Heraklit z Efezu potwierdził jego teorię, kiedy próbował jeść w upale ciasteczka z czekoladą i wymyślił, że wszystko płynie, a przynajmniej przy 50 stopniach w cieniu.

Znawcy filozofii uważają Talesa (obok Erazma z Rotterdamu i Sedesa z Bakelitu) za największego myśliciela ludzkości.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Socrates.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny filozofii. Jeśli zastanawiasz się, czemu białe nie jest czarne – rozbuduj go.