Nieskończoność

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Nieskończoność, – największa liczba, do której można doliczyć, chociaż nie można do niej doliczyć. Jedyną osobą, ktorej się to udało[1], jest Chuck Norris, który liczył od minus nieskończoności.

Jedna z teorii powstania nieskończoności mówi o przesądnych matematykach, którzy napadli i potłukli ósemkę, ponieważ miała być rzekomo mniej szczęśliwa od siódemki. Dlatego też w niektórych kręgach uważa się, że ósemka jest już skończona.

Według niedawno powstałej teorii M&C nieskończoność równa jest 0.

Udowodnić to można bardzo prosto za pomocą całkowania. Jak wiemy całka i odwrotność całki (całka obrócona o 180 stopni) złączone ze sobą dają uniwersalny symbol nieskończoności. Po wyciągnięciu całki przed nawias wychodzi nam , co daje 0.

Matma.PNG

Powstała teoria obala podstawowe zasady współczesnej matematyki[2][3].

Zbiór R jest bowiem zbiorem obustronnie niedomkniętym od minus nieskończoności do nieskończoności. Przy założeniu że nieskończoność to 0, zbiór R jest zbiorem od -0 do +0, czyli zbiorem jednoelementowym zawierającym liczbę 0.

Jednakowoż gdyby przedstawić oś zbioru R za pomocą okręgu można przyjąć że jest to zbiór punktów równoodległych od zera, a zatem każda liczba jest jednocześnie większa i mniejsza od zera.

Ostatnio kozaki z kanału Numberphile podali, że suma nieskończoności jest równa -1/12[4].

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. I to trzykrotnie!
  2. W związku z powyższym także wszystkie inne
  3. To właśnie dzięki tej teorii, wiedząc że najlepszym przykładem nieskończoności jest ludzka głupota, potwierdzono, że wszyscy ludzie są inteligentni, bo głupota jest równa 0
  4. http://www.youtube.com/watch?v=w-I6XTVZXww


Crystal 128 calc.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny matematyki. Jeśli rozwiązywanie różniczek to twoje ulubione zajęcie – rozbuduj go.