Pitagoras

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Słownik
Zobacz w słowniku:
Pitagoras

Pitagoras z Samos (inaczej π#O!x1) – matematyk, filozof, mistyk. Słynny radziecki uczony, jeden z twórców ideologii komunistycznej. Twórca tortur dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Założył w Krotonie swoją szkołę, która zebrała wszelakiej maści dziwaków. Jedni się uczyli tam matematyki, inni skupiali się na mistycyzmie swojego szefa.

Niestety, część dzieł mistrza nie przetrwało. Chociaż, biorąc pod uwagę stan nerwowy uczniów w szkołach polskich około 2500 lat później, może to i lepiej. Mimo że do końca nie wiadomo czy dzieła jego uczniów różnią się od dzieł Pitagorasa to naukowcy uznają, że większość ich nie wiedziała co pisze więc pisała co im Piter kazał.

Twierdzenie Pitagorasa[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: Twierdzenie Pitagorasa

Twierdzenie a propos trójkątów prostokątnych. Chodzi o dodanie kwadratów dwóch boków krótszych by dostać tą najdłuższą, też w kwadracie. Jest to jedna z najbardziej wyrafinowanych form tortur szkołach. Nauczyciele wbijają to uczniom w podstawówce do makówy, a później odkrywają, że nigdy nie robili działań na innych liczbach niż w pierwszej potędze. Następnie przychodzi załamanie nerwowe gdy dowiadują się, że ten śmieszny haczyk przy liczbach to nie inwencja twórcza autorów zadań tylko pierwiastek. Gdy jakimś cudem zdają do szkół gimnazjalnych dorzuca im się te same zadania rozszerzone o trygonometrię. Wraz ze zmianą szkoły dowiadują się, że nic z tego nie umieją. Horror trwa przez 9 lat.

Nauki humanistyczne[edytuj • edytuj kod]

Uczniowie na języku polskim i historii są zmuszeni odpowiedzieć na pytanie: Co Piotrek miał na myśli?

Każde twierdzenie filozofa daje się zbić z taką samą łatwością, z jaką można go dowieść, nie wykluczając powyższego twierdzenia.

W gębie zatkam każdego, ziooom!

Kto mówi, sieje, kto słucha, zbiera.

Nie pyskuj

Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów.

(No, a nie?)

Tak długo jak człowiek będzie zabijał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.

Uważaj na dresiarzy

Najkrótsze wyrazy „tak” i „nie” wymagają najdłuższego zastanowienia.

Po pijaku myślę dłużej, mówię zwięźlej.

Nic w nadmiarze.

Pitagoras o żonie

Trudno jest iść przez życie z wieloma drogami jednocześnie.

Od jutra nie piję

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]