Nawias

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Nawias (( i )) – znak graficzny z gatunku parzystych. Oznacza Bóg wie co – w zamyśle twórców miały się w nim znaleźć mniej istotne informacje (takie jak ta). Jak to z każdym pomysłem bywa – szybko doczekał się własnej karykatury – matematycy w nawias wpychają wszystko, co najważniejsze, a działania w nawiasie wykonują najsampierw.

Rodzaje[edytuj • edytuj kod]

Istnieje wiele rodzajów nawiasów: okrągłe (takie), kwadratowe [takie], klamrowe {takie}, pochyłe /takie/ lub trójkątne <wyglądające tak>, służące z reguły do makiawelicznych celów i szeroko stosowane w nauce.

Budowa[edytuj • edytuj kod]

Nawias składa się z przedwiasu i zawiasu. Przy wielu użytych nawiasach, eksperci polecają zwrócić szczególną uwagę na równą liczbę przedwiasów i zawiasów, aby nie prowadzić do nieporozumień.

Nawiasizm[edytuj • edytuj kod]

Pewne osoby (niektóre) mają tendencję (czyli często są skłonne) do umieszczania dużej ilości tekstu między nawiasami ((w ten sposób)), przez co tekst (w całości (a nie ten w nawiasach)) staje się mniej czytelny (i zrozumiały). Przez to czytający ma wrażenie, że to co jest w nawiasie jest wtrąceniem (i można je pominąć (przez co tekst traci cały sens(i ciężko się go czyta))). Na dodatek osoba (cierpiąca na nawiasizm) po zagnieżdżaniu (czyli zastosowaniu kilku) nawiasów nie domyka (za pomocą ")") wszystkich, które otwarła (znakiem "("), co w końcu może doprowadzić do kurwicy (czy innej krwawicy). Najczęściej (choć nie zawsze) ofiarami nawiasizmu padają programiści (bo dużo ich używają (podczas (między innymi) pisania programu (gdyż (jak wiadomo) piszą je dość często (bo w końcu tym się zajmują (poza parzeniem kawy))), a wtedy też ich nie domykają)))).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app applixware.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny językoznawstwa. Jeśli nie jesteś Ruskiem z bazarurozbuduj go.