Cień

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Cień – czarny ktoś, który zawsze pójdzie za tobą. Wszędzie. Zwykle go nie widzisz, ale on ciągle jest. Naprawdę. Amerykańscy naukowcy od niedawna sprawdzają, czy można się stać własnym cieniem.
Cienie nie mają pierwszego imienia. Drugie jest nieznane. Niedawno mongolscy naukowcy odkryli, że cień to wymysł ludzi cierpiących na Zespół Macierewicza.

Przykład[edytuj • edytuj kod]

Ten artykuł jest pisany w stylu osoby (lub czego tam), której dotyczy i może nie być zrozumiały dla wszystkich.

Cień latarni bywa niepozorny. Uważaj.

Gatunki[edytuj • edytuj kod]

Istnieją dwa gatunki cienia: ludzki i inny. Ludzki to cień człowieka. Po prostu. Zaś inny to cień czegoś innego. Konstrukcja cepa.

Opis[edytuj • edytuj kod]

Każdy cień jest z natury prześladowcą. Na plus możesz jednak zapisać, że nie powtórzy nikomu tego, co widział, na minus – to, że nie masz szans otrzymać z jego strony jakiejkolwiek pomocy.

W ciemnych pomieszczeniach cienie zachowują się w sposób zupełnie nieprzewidywalny, w szczególności można przyjąć, że, podobnie jak Kot Schrödingera, jednocześnie istnieją i nie istnieją. Istnieje jednak metoda na to, by zobaczyć swój cień w takim miejscu: przy takim poziomie wściekłości, przy którym z oczu idą iskry, możemy zauważyć, co tak naprawdę cień robi w ciemności. Przy sprzyjających warunkach i potężnym poziomie Cenzura2.svgienia można zobaczyć nawet cień swojego cienia. Efekt porównywalny jest z wyobrażeniem sobie przestrzeni sześciowymiarowej, kończy się bólem głowy i długimi, bezsennymi nocami.

Super moce[edytuj • edytuj kod]

Cień posiada wiele różnych fantastycznych mocy, których nauczył się w Międzynarodowej Konfederacji Cieni. Należy na niego uważać.

  • Superszybkość – choćbyś Cenzura2.svglał 1000 km/h, to i tak cię skubaniec dogoni i jeszcze utrzyma doskonałe tempo.
  • Mistrzostwo w przedrzeźnianiu – choćbyś się wyginał jak połączenie szympansa ze sztuką Picassa, i tak skopiuje wszystkie twoje ruchy z precyzją chińskiego twórcy zabawek.
  • Manipulacja i parapsychika – szczególnie popularne wśród dzieci, które nie mają przyjaciół – wydobywanie najgłębszych sekretów z wnętrza mózgu. Rodzice! Jeśli zauważyliście, że wasze dziecko wieczorami leży na boku i mamrocze coś do ściany, koniecznie zabierzcie je do psychiatry!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Katomic.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny fizyki. Jeżeli wiesz dlaczego elektrony w kablu poruszają się odwrotnie do przepływu prądu – rozbuduj go.