Imię

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Stój w imieniu prawa!

Lewo o imieniu prawa

Imię (łac. omen) – osobista nazwa nadana jakiejś osobie przez okolicznych prześladowców. Razem z nieśmiertelnikiem, ilością wypitej wódki i nazwiskiem, imię stanowi podstawę identyfikacji danej osoby.

Teoria imion[edytuj • edytuj kod]

Imię jest swego rodzaju przezwiskiem, które zostaje przyporządkowane delikwentowi na stałe. Jego nadanie jest wyjątkowo niebezpiecznym zjawiskiem społecznym z punktu widzenia psychologii. Jedno słowo słyszane za każdym razem, gdy ktoś zwraca się do danego człowieka może powodować schizofrenię i niedrożność górnych dróg oddechowych. Objawy nasilają się wraz z ilością ludzi używających danego imienia w odniesieniu do jego nosiciela. Amerykańscy naukowcy zbadali śmiertelność ludzi, którym nadano imiona. Rezultat badań jest szokujący: 99% posiadaczy imion zginęło, a 1% badanych odniosło ciężkie obrażenia. Czy wobec tego, że imiona są nadawane ludziom na mocy prawa, jesteśmy legalnie skazani na śmierć? Niestety nie. Ludzkość wykształciła naturalny mechanizm polegający na zmniejszaniu szkodliwości posiadania imienia poprzez nadawanie nosicielom przezwisk.

Znaczenie imienia[edytuj • edytuj kod]

Imiona już od dawien dawna służą jako czynnik kreujący osobowość. Każde ma własne znaczenie i niczym domniemane bandaże używane do wydłużania głów dzieci faraonów, kształtuje nosiciela do swoich potrzeb. Na przykład, osoba obdarzona imieniem Amarena będzie miała w przyszłości problemy z brakiem alkoholu, a Kwadrat zapewne samotne wieczory będzie spędzał z całkami i różniczkami.

Przydatność imienia[edytuj • edytuj kod]

Imię jest masowo wykorzystywane w kulturze europejskiej, a także światowej. Twoje imię (czasami razem z nazwiskiem) może ci się przydać drogi czytelniku: