Filip (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Filip – imię pochodzenia greckiego, oznaczające miłośnik koni, łatwo więc skojarzyć, iż nic co ludzkie nie jest mu obce. Imię Filip rozpowszechnione jest na całym świecie, a co za tym idzie popularne jest również w Polsce. Polacy jednak w przeciwieństwie do innych narodów, postanowili Filipami zwać nie tylko ludzi ale także zwierzęta, a w szczególności psy. Proszę się więc nie dziwić na widok psa podpisującego się tym właśnie imieniem na jakimś hydrancie bądź drzewie, jako symbol przejęcia władzy nad danym terytorium.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Zdecydowany melancholik, cechuje go lęk, apatia, nietowarzyskość oraz sztywność. Nigdy jako pierwszy nie rozpoczyna rozmowy, chyba, że chce się kłócić. Często postrzegany przez innych ludzi za nieśmiałego, jednak jego śmiałe fantazje dalece wybiegają poza ogólne przekonanie o Filipie. Pomimo swego lęku jest człowiekiem zawziętym oraz ambitnym, do ostatniej kropli krwi wierzy w swoje umiejętności. Niestety nie dopuszcza do siebie faktu, że dzięki swoim umiejętnościom potrafi jedynie oddać ostatnią kroplę krwi. Kiedy spotka się z nietypową sytuacją, mówi ze jest porycie i nie wie co powiedzieć.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Imię Filip składa się z 5 liter, które następują po sobie w kolejności alfabetycznej, tj. następowałyby po sobie w kolejności alfabetycznej gdyby nie to drugie i.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

11 kwietnia, 6 maja, 11 maja, 26 maja, 10 lipca, 23 sierpnia, 13 września, 22 października, 24 października

Istoty obdarzone imieniem Filip[edytuj • edytuj kod]

Relacje międzyludzkie[edytuj • edytuj kod]

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Filip często bywa atrakcyjnym chłopakiem. Wiele dziewczyn leci na niego, więc inni chłopcy są zazdrośni. Skutkami zazdrości są np obrażanie imienia Filip w internecie najczęściej jak ktoś nie umie się przed Filipem obronić, nie tylko fizycznie, również inteligentnie.

Przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Przyjaźń jest kluczowym związkiem międzyludzkim dla Filipa, który pojmuje ją jednak w znaczeniu Epikurejskim.[1] Jeżeli więc przyjaźnisz się z jakimś Filipem, bądź pewien,że jest twoim najlepszym kumplem. Często zachowuje się jak byk.

Towarzyskość[edytuj • edytuj kod]

Filip stroni od społeczeństwa, które go odrzuca. Dlatego Filip nie jest jakimś wybitnie towarzyskim człowiekiem. Mimo to bywa czasem, że z kimś rozmawia. Jest to jednak najczęściej kłótnia, którą sam wywołuje. Widząc, że nie ma szans na jej wygranie woła babcię na pomoc, dzięki której może przegadać rozmówcę.

Rozwój[edytuj • edytuj kod]

Młodość i dojrzewanie[edytuj • edytuj kod]

W tym okresie Filip poznaje pierwsze słowa oraz zaczyna stawiać pierwsze kroczki.

Wiek średni[edytuj • edytuj kod]

Jest to czas szczytowego rozwoju organizmu, rozpoczęcia kariery zawodowej, w tym również czasie ludzie zakładają rodziny. To zdecydowanie nie jest opis wieku średniego Filipa.

Starość[edytuj • edytuj kod]

Jeżeli jakimś cudem Filip nie odejdzie z tego świata zanim wkroczy w okres starości, to zważywszy na dotychczasowe życie może uważać się za najnieszczęśliwszego człowieka na świecie (prawdopodobnie nie będzie to zgodne z prawdą, jednak uważać się za takowego, zawsze może). W czasie starości Filipa, wiele jego problemów skończy się jak za odjęciem czarodziejskiej różdżki (wielu jego ciemiężycieli odchodzi z tego świata przed nim), dlatego czas ten jest najlepszym w jego życiu.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Pomimo wszystko Filip również jest człowiekiem, a co za tym idzie ma swoją cielesną postać. Nie jest to oczywiście żaden Picasso nad którym można by kontemplować godzinami, jednak różnice pomiędzy Filipem a normalnymi ludźmi są warte malutkiej wzmianki.

Zewnętrzny[edytuj • edytuj kod]

Filip jest bardzo atrakcyjny, co powoduje zazdrość innych.

Wewnętrzny[edytuj • edytuj kod]

Wygląd wewnętrzny tak na prawdę nie różni się niczym szczególnym od wyglądu Adriana, Michała bądź Kasi (chociaż między Filipem, a tą ostatnią występują jednak pewne różnice). Nie różni się niczym szczególnym poza sflaczałym sercem, umięśnionym jelitem oraz o 3cm średnicy za małym mózgiem względem czaszki, co może przynieść katastrofalne skutki podczas słuchania muzyki techno.

Zdrowie[edytuj • edytuj kod]

Co złego można powiedzieć o Filipie, to o brak zdrowia posądzić go nie możemy. Jednak od około 3 tygodnia po urodzeniu posiada nieuleczalną chorobę, z którą musi borykać się do końca życia. Jest nosicielem imienia Filip, co skazuje go na liczne ułomności oraz życie złożone z nieustannych nieszczęść.

Zdrobnienia[edytuj • edytuj kod]

Filipuń, Fifi, Filek, Filipek, Filipko, Filippo, Filipinka, Firanka, Filusz, Filut, Filet, Lipa, Lipcio, Filipcio, Fil, Fifuś,Filuś, Filsu, Fifol, Fafik, Filal

Przypisy

  1. Przyjaźń należy wybierać tylko dla niej samej, wszelako początek bierze z pożytku – Taki cytat Epikura.