Michał (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michał – imię pochodzenia hebrajskiego, o którym powszechnie wiadomo, że jest bardziej dżezi, niż Jerzy, gdyż święty Jerzy tylko smoka zabił, a święty Michał wszystkich aniołów wodzem i patronem.

Nie lubi głośnych imprez, ale jak na złość imieniny obchodzi: 23 stycznia, 10 lutego, 16 lutego, 21 lutego, 2 marca, 14 marca, 6 kwietnia, 10 kwietnia, 4 maja, 8 maja, 14 maja, 23 maja, 14 czerwca, 20 czerwca, 5 lipca, 25 sierpnia, 29 sierpnia, 1 września, 6 września, 29 września, 7 października i 29 października, czyli prawie codziennie.

Cechy charakteru[edytuj • edytuj kod]

Z reguły człowiek dobry, pogodny (wiecznie cieszy ryja), inteligentny. Przynajmniej za takiego go mają. Chętnie służy pomocą, ale tylko wtedy, gdy nie trzeba bądź gdy mu trzeba. Lubi dużo myśleć, jednak niewiele z tego myślenia wynika. Sprawia wrażenie nieobecnego, buja w obłokach, nie wie, co się wokół niego dzieje. Nie może znaleźć wspólnoty z otaczającym światem, choć robi to na siłę, pokazując swoją indywidualność.

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Jedna z nielicznych cech, w której jest naprawdę dobry, a wręcz świetny. Zakochuje się nagle i kocha bardzo mocno, ale za to krótko i często nieprawdziwie. Lubi zazwyczaj dziewczyny spokojne i gadatliwe, jednym słowem wszystkie, które się ruszają, a raczej rzucają na niego, pomimo świadomości, że jest zupełnym przeciwieństwem ideału. Gdy widzisz Michała, już po ptokach, wpadłaś w jego sidła. Spokojnie, uwolnisz się po bardzo poważnych obrażeniach serca i języka.