FotoŁowca 2021
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Sylwester (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sylwester (Sylwuś, Sylweczek, Sylwian) – imię pochodzenia łacińskiego oznaczające człowieka sterującego lasem (silva – las, ster – ster).

Sylwester jest najbardziej lubianym człowiekiem na Ziemi. Pod tym względem nikt, ale to absolutnie nikt nie może równać się z nim. Jest tak lubiany, że ludzie, którzy nie znają ani jednego Sylwestra hucznie obchodzą jego imieniny. W taki wieczór wszyscy wychodzą na place, podwórka, skwery, ulice i ulice, żeby świętować. Strzelają wtedy race, piją szampana i radośnie śmieją się. Nawet do sąsiadów, których na co dzień nie znoszą i najchętniej wbiliby im siekierę w plecy.

Jak widać – Sylwester już samym swoim wspomnieniem nosi w sobie ogromne możliwości terapeutyczne, choć do tej pory niedostatecznie wyzyskane. Niektórzy badacze sądzą jednak, iż to idea Sylwestra nosi w sobie zalążki terapeutyczne, a nie Sylwester in ipso. Dowodem na to miałby być wyraz twarzy jednego z najsłynniejszych Sylwestrów: Stallone'a.

Znani Sylwestrowie[edytuj • edytuj kod]

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

W celu terapuetyzowania społeczeństwa, planuje się poszerzenie liczby imienin Sylwestra, ale jest to długotrwały proces, obliczony na lata, pokolenia, tysiąclecia może...? A to trzeba jeszcze zmienić mentalność ludzi, co by świętowali częściej niż 31 grudnia... Ech...! Nie tak łatwo... Na razie dodano dwa dni: 20 listopada i 26 listopada.