Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Aleksander (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jedyna, na całe życie, miłość Aleksandra
Od zawsze zamyślony – Aleksandra codzienność

Ole, Olek… wygrał! Ole, Olek! Na prezydenta tylko ty… Ole, Olek… dzisiaj! Ole, Olek! To dla nas przyszłość oraz styl…

Top One o Aleksandrze

Aleksander – imię męskie pochodzenia greckiego oznacza placek krowiego łajna. Imię Aleksander brzmi bardzo dostojnie, dlatego wkrótce w wiosce, wszystkie dzieci przychodzące na świat, nosiły to imię. W tenże sposób powstała Aleksandra, jako odpowiednik żeński.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Aleksander to introwertyk, nieraz ucieka przed raniącą rzeczywistością, chowając się w piaskach swej podświadomości, wynagradza mu to żywa wyobraźnia. Potrafi godzinami wyobrażać sobie lepsze życie, wakacje na Karaibach, na które nigdy nie będzie go stać. Marzeń tych nigdy nie spełnia, bo jest lękliwy, boi się, co inni pomyślą, zrobią. Charakteryzuje się także żywą chorobliwą, najczęściej nieuzasadnioną obawą przed niepowodzeniami. Wystarcza mu świat jego fantazji i ciepły kąt, w którym może się w nich zagłębiać. Pozycja, w jakiej najczęściej zastaje się Aleksandra – zadumany, zmarszczone czoło – może nasuwać skojarzenia, iż jest to silna, pełna uporu osoba. W rzeczywistości jednak tak nie jest. Jak zagada do jednej dziewczyny to od razu biegnie na niego tłum napalonych dziewic które zrobią dla niego wszystko.

Uczucia[edytuj • edytuj kod]

Aleksander nie jest pozbawiony uczuć. Najbardziej kocha swoją mamę, która jest dla niego uosobieniem cnót i zalet. Jeśli mógłby się z nią ożenić, na pewno by to zrobił. Szczególnie ze względu na pyszne obiadki.

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Aleksander kocha całym serduszkiem i nie potrafi żyć bez swojej wybranki! Często ma szalone pomysły, które napędzają Jego serce, a zrazem dają do zrozumienia jak bardzo kocha Tą Jedyną!

Przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Oprócz wielu kobiet, które liczą na to, że zostaną jego wybrankami, nie poświęca zbyt wielkiej uwagi kontaktom towarzyskim. Często w gronie znajomych, zastanawia się, jakby to było, gdyby mógł spokojnie wrócić do domu, usiąść w miękkim fotelu i pogrążyć się w marzeniach. Często robi coś niemoralnego, czym zraża do siebie ludzi. Dopiero po fakcie, siedząc bezpiecznie w swojej jaskini, zadaje sobie pytanie, czy dobrze postąpił. Nie potrafi jednak uczyć się na błędach.

Młodość i rozwój[edytuj • edytuj kod]

Nie pasjonuje go nauka, lecz jeśli musi coś wiedzieć, uczy się dla siebie samego. To typ niezależnego samouka, źle znoszący skoszarowanie w szkołach, gdzie wpaja mu się wiedzę pod przymusem. Posiada duszę artysty, niezawodną pamięć oraz nieograniczoną ciekawość. Marzy, by zostać aktorem, reżyserem, konferansjerem, lub pracować w radiu, lub w telewizji. Zdarza się, że zostaje podróżnikiem, marynarzem lub zakonnikiem. W ten sposób, w pogrążony w ciszy, może nadal snuć swe marzenia, których nigdy nie spełni. Odkrywają jej istnienie dopiero po dokonaniu wątpliwego czynu. Wówczas zadają sobie pytanie, czy dobrze postąpili.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

Sławni Aleksandrowie[edytuj • edytuj kod]