Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Albert (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawie jak Albert. Wiele ich łączy…

Albertimię męskie pochodzenia germańskiego. Najczęściej nadawane było dzieciom przychodzącym na świat w czasie jesiennych dżdżystych poranków, które odzwierciedlają duszę nosicieli tegoż imienia.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Albert to sentymentalny flegmatyk, którego reakcje na bodźce świata zewnętrznego są osłabione. Posiada za to doskonale rozwiniętą wyobraźnię i bogate życie wewnętrzne. Ulubionym słowem Alberta jest nie, którego z pasją nadużywa. Tak najczęściej odpowiada na wszelkie propozycje, pytania. Potrafi zakwestionować każde, nawet najbardziej oczywiste zdanie, jednak bardzo łatwo przekonać go do swojej racji, dlatego często pada ofiarą sekt, akwizytorów i urzędu podatkowego. Jednak niewiele rzeczy potrafi zdziwić Alberta. Jest on gotowy na wszelkie porażki, jakie mogą go w życiu spotkać, niestety nie cieszy się także z sukcesów, bo również jest na nie przygotowany.

Młodość i dojrzewanie[edytuj • edytuj kod]

Albert lubi naukę, ale nieraz w trakcie lekcji zupełnie wyłącza się, pogrążając się w myślach. Trzeba uważnie śledzić jego postępy w nauce, nie zawierzając stopniom, które często są tworem jego rąk, a nie odzwierciedleniem wiedzy. W klasie mógłby być najlepszy z techniki jak i również z chemii, lecz trudno mu przejść od koncepcji do realizacji pomysłu. Dorosły Albert zostaje dziennikarzem, chemikiem, matematykiem lub postanawia zostać nauczycielem. Ostatni z zawodów jest dla niego szczególnie interesujący ze względu na długie wakacje w atrakcyjnych miesiącach. Albert ma smykałkę do pieniędzy, dlatego jest wymarzonym pracownikiem marketu.

Uczucia[edytuj • edytuj kod]

Albert szanuje przede wszystkim siebie i tych, którzy szanują jego. Okazuje swe uczucia wszelkiego rodzaju futrzakom i sierściuchom. W kontaktach z nimi jest uprzejmy i delikatny, jednak zdarza się, że kotek czy piesek zbyt szybko się porusza, co sprawia Albertowi wiele kłopotu. Jest on bowiem nieco flegmatyczny, dlatego najlepszym zwierzątkiem dla niego jest żółw z bujną grzywką.

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Kobieta zbyt nachalnie i dobitnie okazująca swe uczucia, może Alberta przestraszyć. Jest on nieśmiały i ma trudności z wyrażaniem swoich uczuć. Oczywiście takowe posiada, ale skrywa je w sobie i może minąć wiele lat, nim zdecyduje się o nich opowiedzieć. Szczęściem jest, gdy wybranka jego serca jeszcze żyje i może usłyszeć jego wyznanie.

Przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Albert chętnie utrzymuje kontakty towarzyskie, pod warunkiem, że gospodarze zaoferują mu cichy kąt, gdzie niezauważony mógłby przesiedzieć całą imprezę. Najczęściej wychodzi ostatni, jednak i tak nikt nigdy nie pamięta czy był, ile zjadł itd. Za to jako gospodarz jest bardzo wychwalany. Pozwala gościom robić co chcą, gdy sam w tym czasie uprzejmie donosi jedzenie i trunki.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

Znane osoby[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]