Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Adelajda (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Moja Adela jest gruba jak mortadela,
na widok mojej Adeli koledzy moi posnęli.

Zespół Milano o Adelajdzie
Adelajda jak się patrzy
I ma w sobie to coś

Adelajda – żeńskie imię pochodzenia germańskiego. Nadawane było księżniczkom, wysoko urodzonym córkom bogatych tatusiów. Imię to zostało wymyślone przez jednego z błaznów, który zmuszony śpiewać kołysankę nowo narodzonemu, rozdartemu dziecku zanucił: Aj delej delej da!, co miało oznaczać tyle co: La la la la. Król zachwycony pomysłem błazna na imię dla dziecka nadał mu order, a dziewczynce imię Adelejda.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Adelajda niczym władczyni, jest zrównoważona, okresy te przerywają nagłe napady złości i wybuchy szaleństwa. Jest bardzo uparta. Jak już wbije sobie coś do głowy, to dąży do realizacji chwytając się wszelkich metod. Najczęściej robi to w ukryciu, by nikt jej nie przeszkodził. Adelajda jest bardzo pamiętliwa. Potrafi bardzo długo czekać, by w najmniej oczekiwanej chwili zemścić się na kimś, kto zrobił jej coś złego. Do tego jest ironiczna i wybuchowa. Czasami trudną z nią wytrzymać.

Młodość i dojrzewanie[edytuj • edytuj kod]

Nie bardzo lubi się uczyć, jednak mimo to, dzięki zaradności, odnosi sukcesy. Ma bardzo bujną wyobraźnię, która podpowiada jej tysiące gotowych rozwiązań. Jeśli dostaje w szkole jedynkę, nie przygnębia jej to, raczej rozdrażnia i motywuje do dalszego działania. Doskonała pamięć pozwala jej na spędzanie wolnego czasu przed telewizorem, zamiast nad książkami. W dorosłym życiu zostaje stewardesą, modelką, antykwariuszem, interesują ją także wszelkie zawody związane z modą i dekoratorstwem.

Uczucia[edytuj • edytuj kod]

Jeśli chce, potrafi stworzyć miłą atmosferę, rozwikłać trudną sytuację. Gdy zaś nie chce potrafi sprawić, że wszyscy wyjdą źli i pokłóceni, by ona mogła wrócić do przerwanych zajęć w spokoju.

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Adelajda jest uczuciowa, ale nie pokazuje tego. Jest bardzo zaborcza, ale także bardzo kobieca, kokieteryjna i zmysłowa. Jej sex-appeal łamie serca mężczyznom. Podczas, gdy inne dziewczynki interesują się jeszcze głównie grą w klasy i gumę, Adelajda odkrywa w sobie kobietę i pragnie to szybko wykorzystać. Jako żona jest bardzo reprezentacyjna, nigdy nie staje się kurą domową ubraną w fartuch i z wałkami na głowie. Ma to jednak swoje minusy, ponieważ niechętnie też gotuje, pierze i sprząta. Jest po prostu doskonałą ozdobą swojego niedożywionego męża.

Przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Adelajda nigdy nie odmówi pomocy, no chyba, że nie ma ochoty komuś pomagać. Jeśli już podejmie się jej, wkłada w to całe serce. Uwielbia przyjmować gości i to wystawnie. Doskonale się ubiera, może służyć dobrą radą w dziedzinie urządzania mieszkania, dlatego ma wielu znajomych, którzy chętnie sięgają po jej opinię.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

Znane Adelajdy[edytuj • edytuj kod]