FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Amiga

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Powiedziałbyś, że to zwykły komputer, na którym ktoś odpalił Painta. Tymczasem kilku informatyków dziennie dostaje orgazmu zobaczywszy to zdjęcie.

Amiga – komputer zaprojektowany przez słynnego sapera Jay'a Minera oraz jego zespół, przy użyciu kartonu herbatników, kontenera chińskich zupek, wywrotki piasku kwarcowego, guru oraz maty medytacyjnej. Prototyp o nazwie Lura (Loraine) powstał w 3 minuty w wyniku zimnej fuzji chińskiej zupki z resztą składników.

Pewna firma stolarska aby uchronić się przed termitami, zakupiła przybytek Jay'a wraz z całym inwentarzem, stając się tym samym producentem jednego z bardziej popularnych prezentów komunijnych oraz grantów za zaliczone sprawdziany i egzaminy.

System operacyjny[edytuj • edytuj kod]

Lwia część karmy (AmigaOS) Medytującego Guru dla poprawnego działania została zapisana w pamięci stałej (ROM). W uproszczeniu można przyjąć, że to odpowiednik BIOSu zainstalowanego w każdym domowym piecu elektrycznym. Jego nazwa, KICKSTART, pochodzi od czynności, którą projektanci musieli wykonać aby zrzucić Guru z maty medytacyjnej (ang. kick – kopnięcie).

W przeciwieństwie do innych systemów, AmigaOS działa w czasie rzeczywistym i można go w dowolnym momencie zrestartować lub po prostu wyłączyć komputer bez strat w ludziach i Puszczy Białowieskiej.

Software[edytuj • edytuj kod]

Dzięki opcji wielowarstwowego układania dywanów (bitplanów), scrollowanie i przemieszczanie prawie dowolnej ilości obiektów doprowadziło do rozplenienia się Lemingów. Po tym epokowym kataklizmie i wielkiej wojnie, pewna część ocalałych postanowiła dalej wszystko pacyfikować i zmutowała do postaci Wormsów.

Hardware[edytuj • edytuj kod]

  • AGNUS (zwany też FAT LADY, AGNES, SUPER AGNUS), odpowiedzialny za podkładanie nóg Motorowinaroli, wyposażony w linijkę i zaczarowany ołówek (blitter) oraz kolorową koparkę (copper), w czasie zimnej fuzji najprawdopodobniej zabrakło piasku kwarcowego i potrafi rozdzielić między całe towarzystwo tylko 2MB tzw. CHIP RAM. Reszta dostępnej pamięci leży w gestii glebogryzarki i powoduje przyspieszenie do WARP4.
  • PAULA (zwana PAULINĄ), umie śpiewać, szczekać, miałczeć, bzyczeć, wszystko to mnoży x4 w 8 oktawach. Dodatkowo psuje dyskietki, wyrywa ogon myszy i łamie joysticki.
  • AKIKO zwana małą chinką cikulinką, umie pleść dywany dzięki czemu DOOM i ALIEN BREED 3D przyprawiają o atak hemoroidów i plam opadowych.
  • BUSTER zwany draniem, na jego temat wiadomo tylko tyle, że występuje w wielu wcieleniach i jest „most wanted” ze względu na dobre znajomości z ZORRO.
  • DMAC lub SUPER DMAC, dodaje +100 do wydajności komunikując się z różnymi agentami sztazi (SCSI).

Demościema[edytuj • edytuj kod]

Amiga początkowo była projektowana jako międzygalaktyczna broń do skutecznego uśmiercania kosmitów. Jednak jej możliwości rażenia zostały szybko wykorzystane przez dobrze zorganizowane hordy nieobliczalnych programistów, grafików i muzyków, przyjmując rozmiary epidemii zwanej Demościemą. W drugiej połowie lat 80-tych, każdy warez posiadał swoje intro. Z czasem rolowanie haftowanych dywanów z Bagdadu, prasowanie szklanych kulek i skaczących skryptów datowanych na początki Bizancjum przerodziło się w bardziej zaawansowaną działalność odsądzaną od czci i wiary.

Amiga a Atari[edytuj • edytuj kod]

Buffering…

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]