Piotr (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Piotrkoszerne imię męskie, które oznacza skałę. Interpretować to można na wiele sposobów. Człowiek ze skały jest silny, trwały i godny zaufania, lecz niestety dość ciężki, znieruchomiały i ma zakuty łeb. Patrząc na przekrój wszystkich Piotrów znajdzie się tam każdego po trochu.

Pochodzenie[edytuj • edytuj kod]

Imię Piotr rozsławione zostało za pomocą jednego z dwunastu, który podążał za bossem, a gdy przyszło co do czego, miał zaparcia. Mimo wszystko skończyło się to dla niego pomyślnie i w spadku dostał materialną spuściznę chrześcijaństwa, czyli to co w nim najcenniejsze. Utarło się więc, iż Piotrowie mają szczęście cokolwiek by nie zrobili.

Kultura[edytuj • edytuj kod]

Odpowiedniki imienia Piotr odnaleźć można w niemal każdym cywilizowanym kraju świata. Tylko w nielicznych występuje jego żeńska forma, a co za tym idzie jego posiadacze mogą czuć się bardziej męsko. Dwa powyższe przykłady również zdają się potwierdzać, jakoby Piotrowie mieli w życiu szczęście.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

Kultura wschodnia doceniła sowicie wszelkich Piotrów, jacy przewinęli się przez ich historię i w związku z tym imię to otrzymało brązowy medal w kolekcjonowaniu imienin. Ustąpić musiało wyłącznie Janowi i Marii, dziwnie zalatującym pewną książką. Potwierdza się tym samym mit, jakoby Piotrowie mieli w życiu szczęście. Mają bowiem dzięki temu o wiele większą szansę na otrzymanie imieninowego prezentu niż cała reszta nie licząc oczywiście Janków i Marysi.

Jeśli masz na imię Piotr, to idź nadać Totka...