Klara (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Klara – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przymiotnika „clarus” oznaczającego „jasny”, „jaśniejący”, „sławny”.

Imieniny[edytuj]

Klary obchodzą imieniny 17 kwietnia, 11 sierpnia i 17 sierpnia[1] i najczęściej są to jedyne dni, w które ktoś raczy obdarzyć je kwiatami.

Cechy[edytuj]

Mają tendencję do narzucania się tym, których kochają, a trzeba powiedzieć, że łatwo się zakochują. Oczekują ciągłych wyznań i dowodów miłości. Klary nie znoszą, aby coś działo się bez nich, muszą grać pierwsze skrzypce. I to baaaardzo głośne skrzypce. Mają wielkie serce. Są wyczulone na piękno. Typ artystek, poetek. Mają marzycielską duszę. Często nie wiedzą co się wokół nich dzieje i trudno im powrócić do rzeczywistości(nawet jeśli nic nie brały). Odezwanie się do nich gdy są w szale twórczym grozi śmiercią lub kalectwem. Mają coś ze szkolnego lizusa. Lubią kierować ludźmi, bowiem w tym wyżywają się doskonale i uzewnętrzniają swoje ambicje. Mogą przy tym nieźle zaleźć za skórę. W życiu są dyplomatkami, próbują dogadać się z każdym, nawet ustępując odrobinę pola. Potrafią też idealnie wytłumaczyć nam, iż nie mamy racji w czymś, na czym one się ani trochę nie znają. Mogą zrobić wszystko i rozwiązać każdy problem (a przynajmniej tak twierdzą).

Ciekawostki[edytuj]

  • Bardzo często cierpią na kompleks niższości, leczony nadmiernym przechwalaniem i przemądrzaniem się.
  • Nie są wcale takie głupie, na jakie wyglądają.
  • Znają się lepiej na tobie niż ty sam.
  • Potrafią wysłuchać nawet najdłuższych i najnudniejszych zwierzeń (ale nie zdziw się, jeśli w międzyczasie zasną).
  • Potrafią poświęcić wszystko dla idei (nawet najmniej szczytnej), np. wychowaniu ukochanego synusia, który później pozbawia innych synusiów szeregi innych kobiet.

Przypisy

  1. Tak, aby łatwiej zapamiętać