Nuuk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Gęsta zabudowa miasta pod osłoną zorzy polarnej
Nuuk kropka w kropkę podobne do polskiego osiedla

Nuuk (duń. Godthåb) – miasto portowe położone w południowo-zachodniej Grenlandii, stolica Grenlandii.

Aglomeracja liczy 14 tysięcy mieszkańców, z czego największą liczbę stanowią ryby i niedźwiedzie polarne. Są tam wieżowce 2-piętrowe, ulice szutrowe i lotnisko z lodu.

Miasto posiada wiecznie zamarznięty port oraz stocznię, gdzie, przy obecnym nasileniu efektu cieplarnianego, pierwszy statek zostanie zwodowany jeszcze w tym półwieczu. Na plaży zamiast fok leżą kawałki lodowca wielkości samochodów.

Edukacja[edytuj • edytuj kod]

Nuuk posiada własny uniwersytet, w którym na trzech wydziałach uczy się w sumie tego samego, tzn. jak szybko woda i mróz tworzą lód i jak nie przymarznąć do zwierząt naturalnie występujących na Grenlandii.

Religia[edytuj • edytuj kod]

Monopol na msze mają katolicy. O ile na parafii jest proboszcz, a jest nie zawsze, odbywają się podniosłe msze na sześć osób, których zwieńczeniem jest wspólna konsumpcja ciasta odkuwanego z lodówki. Lodówek, z racji temperatury pokojowej poniżej zera, w Nuuk się nie odmraża.

Zagrożenia[edytuj • edytuj kod]

Nuuk jest położone pod górą Sermitsiaq i nad Cieśniną Davisa. Istnieje ryzyko, że cieśnina przyciśnie miasto do góry, albo że góra zwali się razem z miastem do cieśniny. Istnieje też ryzyko, że nic się nie stanie i turyści wyjadą zawiedzeni.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]