Maciej Giertych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Profesor Giertych na tle flagi Ukrainy

Maciej Giertych (ur. 24 marca 1936 w Warszawie) – prawicowy polityk polski, europarlamentarzysta, profesor dr hab., specjalista nauk leśnych, absolwent hiperelitarnego KUL. Jedyny człowiek, który nie pochodzi od małpy.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Specjalności naukowe:

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

Maciej Giertych jest członkiem LPR, który przyczynił się do powstania Romana Giertycha. Podobno w latach studenckich posługiwał się pseudonimem: Maciej, Gej z Tych. Jest to jednak wierutna bzdura, gdyż profesor Giertych nigdy nie studiował, a poza tym nie mówi się z Tych, tylko z Tychów.

Profesor Giertych planuje obalić teorię ewolucji oraz zaprzeczyć temu, że Ziemia jest kulą. Mało tego – chce obalić teorię powszechnej grawitacji, bo, jak mówi, ptaki pospadałyby z nieba. 13 grudnia 2006 ogłosił, że zbiera fundusze na wyprawę na kraniec świata domagając się jednocześnie, aby jego sponsorem był rząd. Jako dowód, że kraniec świata istnieje, podał tytuł filmu Pan i Władca na krańcu świata, którego zresztą nigdy nie obejrzał. 17 października 2006 ku wielkiemu rozczarowaniu internautów prowadzących zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie tej wyprawy zmienił zdanie co do podróży, bowiem uwierzył w teorię Zenona z Elei głoszącej, że ruch nie istnieje i jest sprzeczny.

Maciej Giertych uznawany jest za tęgi umysł IV RP i znany jako Wielki Obalator. Do dziś prowadzi badania nad obaleniem teorii heliocentrycznej. Planuje również pomnik Mikołaja Kopernika zastąpić pomnikiem Poległych w Walce z Układem, oczywiście słonecznym.

Przeszłość[edytuj • edytuj kod]

Maciej Giertych miał w młodości kontakty ze słynnym SB, stąd zresztą wyniósł swój popularny pseudonim „Długi”. Do dziś najwybitniejsze umysły nie odkryły, skąd się wzięła ta niejednoznaczna ksywa. Najbardziej prawdopodobnym powodem jest fakt, że został on wyjątkowo szczodrze wyposażony przez naturę, co jest typowym zjawiskiem u przedstawiciela jego gatunku.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty: