FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Teoria ewolucji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ewolucja człowieka
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Jesteście skretyniałym potomstwem pięciu małp uprawiających seks analny z rybo-wiewiórką! Gratulacje!

Mrs Garrison wyjaśnia uczniom teorię ewolucji

Teoria ewolucji – popularna w XIX i XX wieku teoria sformułowana przez Karola Darwina w 1858 roku. Opisana w opracowaniu „O powstawaniu gatunków”, będącą pracą przeznaczoną głównie dla hodowców gołębi, zakładała dobór naturalny jako mechanizm wyjaśniający m.in. powstanie gatunku homo sapiens. Żeby zmylić przeciwników, książka wcale nie opisywała powstawania gatunków w ogólności a człowieka w szczególności.

Krytyka[edytuj • edytuj kod]

W 2006 roku obalił ją polski naukowiec Maciej Giertych, bezlitośnie podważając jej podstawowe prawa:

 1. Różnorodności organizmów – wskazując na sale pełną zafascynowanej młodzieży, ogolonej na łyso, w glanach z białymi sznurówkami, stwierdził, że różnorodność to pomyłka.
 2. Dziedziczenia, które stwierdza, że osobniki przekazują korzystne cechy swemu potomstwu – obalił na przykładzie własnego potomstwa.
 3. Pochodzenia gatunków – tu wskazał na niezbite dowody w postaci zmrożonych członków mamutów w czasie wzwodu (co wyjaśnia ich nagłą śmierć wg badacza). Kolejnym niezbitym dowodem były relacje historycznego bohatera miasta Kraków Szewczyka Dratewki o Smoku Wawelskim.

Inni naukowcy powołują się na znalezisko skamieniałego młotka w stanie Texas, którego wiek oceniono na około 140 milionów lat, jednak studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu udowodnili, że młotek ten jest artefaktem pochodzenia kosmicznego. Na podstawie metod prognostycznych i w oparciu o prawo o malejącej użyteczności krańcowej, w połączeniu z aksjomatem działania austriackiej szkoły ekonomii, studenci obliczyli, że kosmici przylecieli na Ziemię 80 milionów lat przed wyginięciem dinozaurów w celu obicia sobie ryja młotami. Po zakończeniu zabawy przegrany, z powodu licznych urazów głowy, zapomniał zabrać ze sobą swój młotek, który obecnie stanowi dla kreacjonistów dowód na to, że ludzkość żyła 140 milionów lat temu.

Innym znaleziskiem miały być znalezione w pobliżu rzeki Paluxy skamieniałe ślady ludzkich stóp znalezione obok śladów dinozaurów. Dla wielu naukowców stanowiło to dowód na współistnienie obu gatunków. Po raz kolejny teza obalona przez studentów z Wrocławia. Skamieniałe ślady stóp obok rzeki Paluxy były wynikiem zakładu między studentem finansów, a studentem politechniki. Świadkowie zeznali, że ostatnie słowa studenta politechniki w dniu zawarcia zakładu brzmiały: „Ja nie zrobię skamieniałych odcisków?! Trzymaj mi piwo!”

Ponad 800 naukowców odrzuca teorię ewolucji. Chociaż gdyby była fałszywa, to wystarczyłby dowód od jednego z nich.

Chronologia powstania świata i życia[edytuj • edytuj kod]

 1. 13,8 miliarda lat temu wybuchło nic i stworzyło wszystko.
 2. 4,6 miliarda lat temu powstała ziemia z kosmicznego pyłu (powstał z gazu, oczywiście, jak w ogóle możesz pytać) po czym była bombardowana przez asteroidy tworząc biologiczną zupę.
 3. 4 miliardy lat temu zupa ożyła.
 4. 375 mln lat temu ryba wylazła na ląd.
 5. 4 mln lat temu małpa stanęła na dwóch nogach i tak została.
 6. 11 sierpnia 2022 ty czytałeś ten artykuł.

Argumenty zwolenników[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Każdemu się wydaje, że rozumie ewolucję

Jacques Monod

Im mniej rozumiesz ewolucję, tym więcej bezsensownych rzeczy masz do powiedzenia.

Przy tych wszystkich argumentach niewiara w teorię ewolucji jest zwyczajną głupotą

Richard Dawkins
 • Skamieniałości występujące zgodnie z chronologią (w najstarszych warstwach najprostsze) oraz skamieniałości przejściowe (jakieś żabosłonie i krewetkomamuty). Ale tak naprawdę to wszystko to oszustwo Światowego Spisku Naukowców, bo wszyscy wiedzą, że znajdowano skamieniałe buty kowbojskie datowane na paręset tysięcy lat, a metoda radiowęglowa jest błędna.
 • Boga nie ma, przecież to oczywiste. Ciężarna dziewica, zmartwychwstali skazańcy, ha ha ha, no dajcie spokój! Nie bardzo wiadomo, o co chodzi religijnym krytykom, ale jak jest Bóg i religia, to musi być śmiertelnie poważnie, a któryś Bóg na pewno stoi po ich stronie.
 • Ewolucja jest oczywiście kierowana przez selekcję naturalną. Przykład: znane u kreacjonistów żądanie ewolucji t-rexa w kurczaka.
 • Idź obejrzyj Park Jurajski, tam wszystko jest powiedziane! Przecież od dawna wiadomo, że na wszystkich uniwersytetach analiza „Parku Jurajskiego” jest obligatoryjna zaś obrazy tam przedstawione są opatrzone imprimatur Richarda Dawkinsa.
 • Ludzie stracili ogon w wyniku ewolucji, gdyż nie był im przydatny. Zamknij się, durny kreacjonisto, wsadź sobie te „100 praktycznych wykorzystań ogona”. Teraz możesz używać rąk, więc przynajmniej nie używaj ich brzydko.
 • To jest jedyna prawdziwa naukowa religia! Wyznawcy ewolucji mają codzienny obowiązek modlić się do Karola Darwina; myśleć pozytywnie o Richardzie Dawkinsie; w piątki jeść rybę (wyłącznie ateistyczną, nic wspólnego z rybą chrześcijańską) a jeśli nie wierzysz w mutacje genetyczne, specjację, dobór naturalny i płciowy to czeka cię ewolucyjne piekło, gdzie za karę przejdziesz całe drzewo filogenetyczne od pierwszej bakterii do szympansa (jeśli będziesz miał szczęście).