Teoria ewolucji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ewolucja człowieka
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Jesteście skretyniałym potomstwem pięciu małp uprawiających seks analny z rybo-wiewiórką! Gratulacje!

Mrs Garrison wyjaśnia uczniom teorię ewolucji

Teoria ewolucji – teoria, według której rośliny, zwierzęta i różne inne żyjątka zmieniają formę po osiągnięciu konkretnego poziomu. Opisana przez Karola Darwina w podręczniku dla hodowców gołębi pod tytułem „O powstawaniu gatunków”, oraz w późniejszych dziełach, takich jak seria oprogramowania naukowego „Pokémon” i „Spore”.

Krytyka[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
Jeśli ewolucja jest prawdą, coś takiego powinno stanowić codzienny widok

W 2006 roku polski naukowiec Maciej Giertych podważył teorię ewolucji, bezlitośnie zadając kłam jej podstawowym prawom. Wskazując na sale pełną ogolonej na łyso młodzieży w glanach, stwierdził, że różnorodność organizmów to to pomyłka, zaś prawo dziedziczenia, które stwierdza, że osobniki przekazują w genach pozytywne cechy obalił na przykładzie własnego potomstwa.

W obliczu tych argumentów, podobnie jak i innych dowodów, przedstawionych przez kreacjonistycznych naukowców, takich jak małpy w zoo nie zmieniające się spontanicznie w ludzi, wspólne życie jaskiniowców i dinozaurów ukazane w serialu dokumentalnym „Flintstonowie”, Biblia oraz fizyczna niemożliwość zachodzenia tak długotrwałych procesów na mającej sześć tysięcy lat płaskiej Ziemi, teoria ewolucji została definitywnie i nieodwołalnie obalona.

Mimo wszystko wiara w nią podtrzymywana jest nadal przez Reptilian, którzy dzięki wmawianiu ludziom, że dinozaury wyginęły przed milionami lat odciągają ich od poszukiwania prawdy na temat swego istnienia, oraz przez lobby oświatowe, celem marnotrawienia pieniędzy kreacjonistów, uczciwie płacących podatki.

Argumenty zwolenników[edytuj • edytuj kod]

Ogniwa pośrednie takie jak to, stanowią jeden z najważniejszych dowodów ewolucji

Przy tych wszystkich argumentach niewiara w teorię ewolucji jest zwyczajną głupotą

Richard Dawkins o tej sekcji artykułu
  • Skamieniałości występujące zgodnie z chronologią. Skamieniałe młotki to wyjątki potwierdzające regułę, tak jak ślady ludzi i dinozaurów obok siebie.
  • Ogniwa pośrednie, czyli organizmy wykazujące wspólne cechy dwóch różnych grup organizmów, takie jak krokokaczka, dziobak czy centaury.
  • Selekcję naturalna, która kieruje ewolucją doprowadzając tym samym do tak korzystnych zmian jak przekształcenie się tyranozaura w kurę, wilka w ratlerka czy zanik ogona u człowieka.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]