Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Tyranozaur

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Koledzy T-Rexa niezadowoleni z jego zachowania
Tireks od zawsze był znany jako znakomity kolarz

Tyranozaur (znany też jako Tyrannosaurus Rex, T-Rex lub po prostu Tyrek) – dawno wymarły gatunek dinozaura[1], znany głównie ze swego okrucieństwa[2] i zębów, których nie powstydziłby się żaden dentysta. Tyranozaury żyły na całym świecie, dlatego jeszcze kilkaset lat temu na całym świecie panoszyli się królowie.

Budowa ciała[edytuj • edytuj kod]

Ciało tyranozaura składa się z samego tyranozaura i reszty tyranozaurowej. Tyrek pomimo małych łapek udziela się w koszykówce jako maskotka drużyny, aby ukryć swoje braki w ewolucji przednich łap.

Usposobienie[edytuj • edytuj kod]

Tyranozaury były wrogo nastawione do wszystkich i wszystkiego. Wciąż nie wiadomo, jakim cudem mogły się rozmnażać[3]. Miały tendencję do tyranizowania słabszych – stąd teoria, że królowie-tyrani pochodzą od dinozaurów. Ich agresja spowodowana była prawdopodobnie krótkimi kończynami przednimi, co uniemożliwiało im pewne czynności (wiadomo, o co chodzi).[4]

Hipotezy wymarcia[edytuj • edytuj kod]

Pierwsza najpopularniejsza i najprawdopodobniejsza teoria głosi iż tyranozaury wymarły wskutek szaleństwa, które opanowało cały gatunek, spowodowanego brakiem możliwości robienia wiadomo czego. Druga hipoteza jest zdecydowanie mniej prawdopodobna. Druga teoria głosi natomiast, iż spóźniły się one na mecz Arki Gdynia Noego z Boskim Potopem. Trzecia, powiązana z poprzednią głosi, że kapitan Noe niezadowolony powszechnym wśród dinozaurów poglądem jakoby żółte słońce i niebieskie niebo były symbolem sklepu rybnego, a nie jego klubu rybackiego, postanowił wyrzucić je ze statku.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Czytaj: przerośniętej jaszczurki
  2. Niektórzy uważają, że był niegroźny i żywił się padliną, ale prawdy nikt nie zna
  3. Jeśli w ogóle
  4. Ale o tym sza!