Krokodyl

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Szatan
Ten artykuł powstał przy współudziale Szatanaaa!
Jeżeli chcesz go rozbudować – pamiętaj, kto po nim wcześniej stąpał!
Krokodyl obserwujący swój następny posiłek
Stary, ale franca!

Gdzie krokodyli sześć, tam mają co jeść.

Przysłowie ludowe o krokodylach

Krokodyl – prehistoryczna bestia pochodząca z czeluści piekieł, obiekt kultu starożytnych Egipcjan, projektantów mody i staroegipskich projektantów mody. Początek historii krokodyli ginie w mrokach dziejów, gdyż nie wiadomo, jakim sposobem przetrwały epokę lodowcową.

Nazewnictwo[edytuj • edytuj kod]

Nazwa krokodyl pochodzi z języka klingońskiego i odnosi się do zachowania dzikich zwierząt, które na ich widok dają dyla wielkimi krokami.

Tryb życia[edytuj • edytuj kod]

Krokodyle to wbrew pozorom bardzo leniwe stworzenia, które większość czasu spędzają na pasywnym wygrzewaniu się na słońcu[1]. Ożywia się dopiero, gdy usłyszy plusk, świadczący, że do wody właśnie wpadło jakieś zwierzę, względnie nieuważny zwiedzający zoo. Pożarłszy co się da, krokodyl ponownie wychodzi na brzeg i cały cykl powtarza się.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Największym gatunkiem krokodyli jest krokodyl różańcowy, nazwany tak od licznych dewocjonaliów odnajdywanych w żołądkach tych bestii. Istnienie gatunku preferującego wyznawców religii katolickiej jest jednym z najważniejszych dowodów na piekielny rodowód krokodyli;
  • Krokodyle nie są aligatorami i nienawidzą być z nimi mylone. Różnicą pozwalającą odróżnić te zwierzęta jest fakt, że krokodyle mają widoczne zęby przy zamkniętej paszczy, podczas gdy aligatory pochodzą z Ameryki.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Stąd ta złuszczona skóra